Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

مقالات


مقالات تخصصی

در نیه قرن بیستم بدنبال پیمایش های آسمان در طول موجهای رادیویی علاوه بر کشف کهکشانهای رادیویی تعدادی منابع رادیویی نیز کشف شد که منابع رادیویی ستاره گون نام گرفتند چرا که برخلاف  ستاره ها  ت...
جدید ترین ماموریت مریخ ناسا گذشته و آینده را به هم پیوند می دهد.
این تصویر هنری نشان دهنده آزمایشگاه علوم مریخ کاوشگر کنجکاو است. یک روبات متحرک که برای تحقیق بر روی توانایی وجود زندگی در گذشته و حال مریخ فرستاده شده است. ضمیمه »
اطلاعات در مورد جهان هولوگرافیک (4)
نتیجه های نظری در مورد سیاهچاله ها وجود دارد، پیشنهاد می دهند که جهان احتمالاً شبیه یک هولوگرام بزرگ باشد. نوشتۀ Jacob D. Bekenstein جهان در حال انبساط ضمیمه »
اطلاعات در مورد جهان هولوگرافیک (3)
نتیجه های نظری در مورد سیاهچاله ها وجود دارد، پیشنهاد می دهند که جهان احتمالاً شبیه یک هولوگرام بزرگ باشد. نوشتۀ Jacob D. Bekenstein محدودیت های چگالی اطلاعات ضمیمه »
اطلاعات در مورد جهان هولوگرافیک (2)
نتیجه های نظری در مورد سیاهچاله ها وجود دارد، پیشنهاد می دهند که جهان احتمالاً شبیه یک هولوگرام بزرگ باشد. نوشتۀ Jacob D. Bekenstein ترمودینامیک سیاهچاله ها ضمیمه »
اطلاعات در مورد جهان هولوگرافیک (1)
نتیجه های نظری در مورد سیاهچاله ها وجود دارد، پیشنهاد می دهند که جهان احتمالاً شبیه یک هولوگرام بزرگ باشد. ضمیمه »
تحقیقات هیگز یک ذره جدید پیدا کرد: "این یک بوزون است"
ژنو(رویترز)- دانشمندان در مرکز تحقیقاتی CERN یک ذره زیر اتمی دیگر را کشف کردند. ذره ای که سازنده تمامی کیهان است که به نظر می آید همان بوزون فرضی باشد که نیم قرن پیش به نام پیتر هیگز، فیزیک دان نظری ن... ضمیمه »
مشتری
و هم شب و روز و خورشید و ماه را برای زندگانی شما در گردون مسخر ساخت و ستارگان آسمان را به فرمان خویش مسخر کرد تا به هر جانب آسمان حکمت بالغ او فرمان دهد از شوق حرکت کند. در این کار آیت و نشانه های قدر... ضمیمه »
نسبیت عام، به اسب چوبی تروا شباهت دارد. در ظاهر، این نظریه فوق العاده است. با در نظر گرفتن تنها چند فرض ساده، می‌توان ویژگی‌های کلی کیهان، شامل خمیدگی نور ستارگان و خود انفجار بزرگ را با دقت... ضمیمه »
اگر چه بر اساس عقیدۀ اینیشتین سیاهچاله‌ها آنقدر عجیب و نامتعارف هستند که نمی توان انتظار یافتن آنها را در طبیعت داشت، با این حال او با مطرح کردن احتمال وجود کرمچاله در قلب یک سیاهچاله، نشان داد ک... ضمیمه »
صفحه 1 از 3اولین   قبلی   [1]  2  3  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3