مطالب علمی

نحوه کنکاش در کیهان توسط ماموریت روان (Psyche) ناسا

تصویری خیالی از فضاپیمای روان(اسم فضاپیما) که طی برنامه، در آگوست سال 2022 به کمربند سیارکی اصلی و به سیارکی با همین نام (Psyche)، جایی که تا بحال به آن دسترسی نبوده پرتاب می شود تا پس از رسیدن به این کمربند غنی از فلزات، در سال 2026، این سیارک را بررسی کند.
این کمربند در بین سیاره های مریخ و مشتری واقع شده است. از زمین و تصاویر ثبت شده از تلسکوپ های فضایی، این سیارک به شکل یک توده مبهم به نظر می رسد. دانشمندان با استفاده از داده های رادار، شکل این سیارک را شبیه به یک سیب زمینی که از کنار به دور خود می چرخد توصیف کرده اند.با تحلیل نور بازتاب شده از سطح این سیارک، دانشمندان به این فرض رسیده اند که Psyche به طوری غیرعادی غنی از فلزات است. یکی از توضیحات بیان می کند که احتمال دارد که این سیارک در ابتدای حیات منظومه خورشیدی بوجود آمده که یک تکه از یک سیاره، و به احتمال زیاد بخشی از اولین هسته های تشکیل شده سیارات، و یا یک جسم کهن و بنیادین منظومه می باشد که هیچگاه با جسم دیگری ترکیب نشده است. این ماموریت به دنبال کشف چنین حقایقی است که انتظار می رود بتواند پاسخی برای سوالات اساسی دانشمندان در مورد نحوه شکل گیری منظومه خورشیدی بیابد.
تصویر دوم، نمایه ای خیالی از سیارک Psyche با قطر 226 کیلومتر است که با کمک داده های بدست آمده از رادارهای زمینی رسم شده است. دانشمندان بر این باورند که این سیارک ترکیبی از فلز و سنگ است.

 


  • نحوه کنکاش در کیهان توسط ماموریت روان (Psyche) ناسا
  • نحوه کنکاش در کیهان توسط ماموریت روان (Psyche) ناسا


 

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.