مطالب علمی

غواصان با شبیه سازی شرایط نوری ماه در آزمایشگاه شناوری خنثی (NBL) ، زمینه را برای آموزش ماهگردی در آینده آماده می کنند.

در وضعیتی که ناسا در حال آماده شدن برای فرستادن فضانوردان به قطب جنوب ماه تحت عنوان ماموریت آرتمیس است ، غواصان با شبیه سازی شرایط نوری ماه در آزمایشگاه شناوری خنثی (NBL) ، زمینه را برای آموزش ماهگردی در آینده آماده می کنند. در قطب جنوب ماه ، خورشید بیش از چند درجه بالاتر از افق باقی نمی‌ماند ، درنتیجه این وضعیت منجر به ایجاد سایه های بسیار طولانی و تاریک می شود. به همین جهت با هدف آماده سازی فضانوردان برای این شرایط نوری چالش برانگیز، تیم NBL ارزیابی های اولیه برای ارائه راه حل های روشنایی ماه را در پایین استخری عمیق و ۴۰ فوتی آغاز کرده ااین آزمای و ارزیابی شامل : -خاموش کردن تمامی چراغ های تاسیسات - نصب پرده های سیاه روی دیواره های استخر برای به حداقل رساندن انعکاس و در نهایت استفاده از یک‌لامپ سینمایی قدرتمند در زیر آب بود. همه این تلاش‌ها در راستای فراهم کردن شرایط برای آموزش فضانوردان در آینده ای نزدیک انجام شد.‎‎


  • غواصان با شبیه سازی شرایط نوری ماه در آزمایشگاه شناوری خنثی (NBL) ، زمینه را برای آموزش ماهگردی در آینده آماده می کنند.
  • غواصان با شبیه سازی شرایط نوری ماه در آزمایشگاه شناوری خنثی (NBL) ، زمینه را برای آموزش ماهگردی در آینده آماده می کنند.


 

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.