Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

مقالات

(آرشیو ماه دی 1390)

جهان های موازی(2)
هفت موضوع قابل پرسش بیشتر طرفداران چند جهانی دانشمندان دقیقی هستند که کاملاً از این مسئله که ما هیچگاه نمی توانیم اطلاعاتی راجع به فرای جهانمان بدست آوریم، آگاهند اما فکر می کنند ما هنوز می توانیم حد... ضمیمه »
مقدمه هشت سیاره منظومه شمسی را می توان به دو گروه متمایز تقسیم کرد:سیارات زمین مانند و سیارات مشتری مانند عطارد،زهره،زمین ومریخ سیارات زمین مانند - مشتری ،زحل ،اورانوس و نپتون سیارات مشتری مانند وبس... ضمیمه »
یک سیستم دوتایی نزدیک به هم, شامل دو ستاره می شود که هر کدام از آنها آن چنان نزدیک به دیگری حرکت می کند که اثر گرانشی آن می تواند تاثیر قابل ملاحضه ای بر شکل و تحول همدم خود داشته باشد. در کهکشان ما م... ضمیمه »
جهان های موازی (1)
آیا واقعا جهان های چندگانه وجود دارد؟ ضمیمه »
کره ماه 2
ماهها الف)ماه نجومی  ب)ماه خورشیدی یک ماه نجومی مدت زمانی است که کره ی ماه با در نظر گرفتن ستارگان ثابت در آسمان،یکبار به دور کره زمین می چرخد.بدین معنی که اگر محل کره ی  ماه را در آسمان ... ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3