Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

مقالات

تقويم هجري قمري‌، چهارده قرن تقويم ديني مسلمانان جهان بوده است ضمیمه »
تقويم ميلادي در حال حاضر در بسياري از كشورهاي جهان به عنوان تقويم رسمي استفاده مي شود ضمیمه »
کار با هم: کامپیوتر و انسان ها در برابر ناتوانی در یادگیری
در بیشتر موارد، یک نوع خاص از ناتوانی در یادگیری (LD) یک ناتوانی مخفی است. چرا که هیچ نشانه خارجی از ناتوانی مثل یک عصای سفید یا صندلی چرخ دار ندارد. از افرادی که از LD رنج می برند معمولاً با ذکر تکنو... ضمیمه »
تقويمي كه ما از آن استفاده مي‌كنيم، يكي از دقيقترين و مناسبترين تقويم‌هاي جهان است، اما متاسفانه فقط اندكي از ما آن را به خوبي مي‌شناسيم و تاريخچه به وجود آمدن آن را مي‌دانيم ضمیمه »
حركات مختلف زمين
آ:زمين به دور محورش دوران مي کند(روزي يک بار). ب:محور زمين بر گرد خورشيد مي گردد(سالي يک بار). پ:محور زمين حرکتي تقديمي دارد. ت:محور زمين حرکتي ترقصي دارد(رقص محوري). ث:خورشيد،به همراه زمين وسيارا... ضمیمه »
آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟
بله. کافی است تا نگاهی  دقیق تر به اطراف خود بیاندازید. آنها را خواهید دید. شما یکی از آنها هستید... بالغ بر میلیون ها گونه مختلف جانوری و ارگانیسم زنده بر روی زمین وجود دارد. اینها موجوداتی هستن... ضمیمه »
ما در مورد سیاره های خارجی در همسایگی مان چه می دانیم
سیارات به دور ستارگان دیگر ضمیمه »
عجیبت ترین تئوری های کیهان شناسی
آیا جهان ما می تواند غشاء شناوری در ابعاد دیگر فضا باشد؟ ماهیت واقعی ماده تاریک چیست؟ ضمیمه »
 ستاره‌شناسی در ایران باستان
 ستاره‌شناسی در ایران باستان ضمیمه »
تاریخچه رصد خانه ها در ایران
رصدخانه رصدخانه، جایی است که برای مشاهده و بررسی و اندازه‌گیری پدیده‌های آسمانی درست شده‌است. رصدخانه‌ها شامل ابزارهای ستاره‌شناسی بود. رصدخانه‌های امروزی معمولاً تلسکوپ... ضمیمه »
صفحه 2 از 8اولین   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3