اخبار

یک سری آتش بازی تازه خورشیدی

 این شراره به عنوان یک نوع شراره دسته M9 شناخته شد. شراره های دسته M ضعیف ترین شراره هایی هستند که باز هم می توانند در وضعیت هوایی فضای نزدیک زمین تغییراتی ایجاد کنند. از آنجا که شراره ها از 1 تا 10 مقیاس بندی  شوند، M9 در رده m یک شراره قوی تلقی می شود. ولی باز هم با این حال 10 بار از قوی ترین شراره های خورشیدی که دسته Xنام دارند ضعیف تر است.

این شراره همانطور که در تصویر قابل رویت است در سمت چپ خورشید است که در حال چرخیدن به سمت زمین است.

شراره های خورشیدی، انفجارهای عظیم تابشی هستند. تابش های مضر این شراره ها از اتمسفر زمین نمی توانند عبور کنند و به انسان های ساکن زمین آسیبی نمی رسانند. با این حال زمانی که به اندازه کافی قوی باشد می توانند اتمسفر را در لایه ای که سیگنالهای ارتباطی و GPS هستند را با تداخل رو به رو کند. این تابش ها سیگنال های رادیویی را به مدت چند دقیقه تا چند ساعت تا جایی که تابش ها نفوذ می کنند را دچار تداخل می کنند.

از آنجا که چرخه عادی 11 ساله فعالیت های خورشیدی در حال رسیدن به حداکثر خود است( در سال 2013)، افزایش تعداد شراره های خورشیدی به صورت لحظه ای یک چیز کاملاً عادی است. انسان این چرخه فعالیت خورشیدی را از سال 1843 تا کنون دنبال کرده است و این یک امر کاملاً نرمال است که در این مواقع، روزانه شراره های خورشیدی زیادی داشته باشیم.


برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.