مطالب علمی

قمرهای یخی از دید کاسینی

قمرهای یخی از دید کاسینی

تصویر دوم:

این تصویرخام از فضاپیمای کاسینی ناسا در تاریخ 27 مارس 2012 گرفته شده است. دوربین به سمت ژانوسی، قمر زحل بود.

تصویرسوم:

این تصویر خام از فضاپیمای کاسینی ناسا در تاریخ 28 مارس 2012 گرفته شده است. دوربین به سمت دیون، یکی از اقمار زحل که در فاصلۀ تقریبی668/ 27 مایلی(528/ 44کیلومتری) قرار داردبوده است.

این تصاویرخام ومورد مطالعه قرار نگرفته از اقمار زحل، اسندلادوس، ژانوس ودیون ر روزهای 27 و28 مارس 2012 توسط فضاپیمای  کاسینی گرفته شده است.

کاسینی اولین بار در تاریخ 27 مارس از اسندلادوس از فاصلۀ74 کیلومتری سطح آن عبورکرد. برخورد این فضاپیما درابتدا برای طیف های جرم های یونی وخنثی طراحی شده بود. دیگر دستگاهها، ازجمله طیف نگارپلاسما کاسینی وطیف نگار مرکب مادون قرمز نیز اندازه گیری هایی کردند.

قبل از نزدیک ترین حالت این برخورد، کاسینی از قطب جنوب این قمرکه از فواره های آب یخ وبخار، مواد آلی که از نواحی قطب جنوب سرچشمه می گیرد تشکیل شده است عکس گرفته بود. بعدها، دوربین ها در حال ترک کردن قمر که عکس 9 فریمی موزائیکی از نیم کرۀ جلویی قمر گرفتند.

پس از برخورد اسندلادوس، کاسینی از قمر ژانوس در نزیک ترین حالت در فاصلۀ 000/44 کیلومتری عبور کرد. سیاره در برخی از عکس ها در پیش زمینه دیده می شود.

در اوایل 28 مارس، فضاپیما از فاصلۀ  000/44 کیلومتری دیون رد شد که در میان دیگر اطلاعات ، عکس های 9 فریمی موزائیکی از سمتی از این قمر گرفت که پشت به زحل دارد.  


  • قمرهای یخی از دید کاسینی
  • قمرهای یخی از دید کاسینی
  • قمرهای یخی از دید کاسینی

برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.