مطالب علمی

ناسا به دنبال پیشبرد فن آوری چاپ 3 بُعدی سازه ها برای پروژه ماه تا بهرام می باشد

ناسا به دنبال پیشبرد فن آوری چاپ 3 بُعدی سازه ها برای پروژه ماه تا بهرام می باشدناسا به دنبال پیشبرد فن آوری چاپ 3 بُعدی سازه ها برای پروژه ماه تا بهرام می باشد
فرایند ساخت مکان های فرود، محل های سکونت و جاده ها بر روی ماه به نظر متفاوت با سازه های عادی بر روی زمین می آید. به عنوان یک نمونه رباتهای کاوشگر نیاز دارند که سبک باشند و در عین حال قادر به کنده کاری در گرانش کم نیز باشند. یک سازه کلان می تواند مستقل بوده و به گونه ای تجهیز شده باشد که بدون کمک فضانوردها به کار خود ادامه دهد.
به عنوان بخشی از برنامۀ آرتمیس، ناسا به دنبال حضور پیوسته بر روی ماه می باشد که نیز در این برنامه به نقل مکان کردن فضانوردها برای کاوش و هدایت بیشتر برنامه های علمی تاکید شده است. ناسا به دنبال وسیله نقلیه، محلی برای رفت و آمد و مکانی برای سکونت بر روی ماه تا پایان این دهۀ میلادی می باشد. ناسا در حال سرمایه گزاری در صنعتی – یکی از پنج صنعت آینده که کاوش فضایی را ممکن و زندگی در زمین را بهبود می بخشد- که شامل فن آوری هایی که می تواند منابع بر روی ماه و بهرام را پیدا نموده و استفاده کند، می باشد. این فن آوری ها فراسازه های آینده را می سازند.
امروز ناسا با شرکت ICON در حال کار کردن می باشد. این شرکت مجموعه هایی شامل خانه ها و سازه ها رابر روی زمین چاپ 3 بعدی نموده و اکنوندر حال همکاری با ناسا برای دستیابی به فن آوری ای می باشد که بتواند همین کار را در فرای سیارۀ خانه ما انجام دهد.

تصویری از شرکت ICON که در آن یک پایگاه ماه ای با فراسازه های چاپ 3بعدی شده شامل محل های فرود و محل های سکونت دیده می شود.

تصویری از محلهای سکونت بر روی بهرام طراحی شده توسط مدرسۀ معادن کلرادو و شرکت ICON برای برنامه چالش طراحی چاپ 3بعدی محل سکونت ناسا
برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامۀ ماه تا بهرام به آدرس زیر مراجعه نمایید:
https://www.nasa.gov/topics/moon-to-mars
برای اطلاعات بیشتر در مورد فرصتهای شرکت در چالش ها و برنامه های فضایی خودتان که ناسا به آنها جایزه می دهد به آدرس زیر مراجعه نمایید:
www.nasa.gov/solve
  

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.