مطالب علمی

ناسا فضانوردهای آمریکایی را تا سال 2024 میلادی بر روی ماه فرود خواهد آورد

رییس ناسا فرمان فرود فضانوردهای آمریکایی بر روی ماه تا سال 2024 را صادر نموده و آژانس نیز با در نظر گرفتن تمام نیازهای ضروری در حال کار برای سرعت دادن به بازگشت بشر به سطح ماه می باشد. رییس ناسا در 35امین سمپوزیوم فضایی در تاریخ 9 آوریل 2019 تصدیق کرد که طرح   human lunar landing system architecture پیشنهادی آژانس به عنوان برنامه بازگشت انسان در اسرع وقت به سطح ماه، باقی می ماند. قطب جنوب ماه هدف این پژوهشها خواهد بود. این ماموریت برای بهترین دستیابی به اهدافش طی دو مرحله توسط ناسا در پنج سال آینده انجام خواهد گرفت. نخست سرعت بخشیدن به فرود مرد بعدی و نخستین زن بر روی ماه تا سال 2024 و سپس ماموریتهای ادامه دار تا سال 2028.  در هر دومرحله این ماموریت، از سامانه ای به نام دروازه(Gateway) استفاده خواهد شد. این قسمت در مدار ماه قرار خواهد گرفت و رفت و آمدها به ماه و بالعکس از طریق آن انجام خواهد شد. فرایند فرود انسان بر روی ماه از طریق دروازه به صورت زیر می باشد:

- ابتدا وسیله حمل و نقل، ابزار بلند شدن که فضانورد درونش است و ابزار فرود آمدن را از دروازه به مدارهای نزدیک دور ماه می برد.

- سپس از آن مدار فضانورد با استفاده از ابزار فرود به سطح ماه می نشیند.

- در انتها زمانیکه فضانوردها ماموریتشان بر روی ماه را به اتمام رساندند با ابزار بلند شدن به دروازه بر می گردند.

در عین حال تعدادی از دانشمندها نیز همزمان در دروازه حضور داشته و با فضانوردها در ارتباطند. در آخر تمام افراد با فضاپیمای اُرایِن به زمین بر خواهند گشت.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.nasa.gov/moontomars
برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.