مطالب علمی

پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده‌ی جت فضایی ناسا

سازمان فضایی ناسا از طرح مفهومی نسل آینده‌ی جت های مسافربری با قابلیت پرواز فضایی زیر مداری رونمایی کرد. این جت فضایی از توانایی حمل صدها مسافر بر روی صندلی‌های پیشرفته و سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت برخوردار است.

این جت مسافربری، صدها مسافر را در حین پرواز زیر مداری بر روی صندلی‌های پیشرفته نگه می‌دارد. پرواز فضایی زیر مداری به پروازی گفته می‌شود که در آن، هواپیما از نقطه‌ی پرتاب به مرز فضا خواهد رسید. تفاوت چنین پروازهایی با پروازهای فضایی معمولی در آن است که هواپیما در مدار نمی‌چرخد و دوباره به جو زمین بازمی‌گردد.

در حال حاضر، ناسا تنها نمونه‌ی اولیه و در مقیاس کوچک این جت فضایی را مورد آزمایش قرار داده است. این هواپیما به صورت بال ترکیبی با بدنه طراحی شده و با ساختار محکم خود، پایداری بدنه را در پروازهای طولانی‌مدت و پر تنش تضمین می‌کند.

مهندسان ناسا مدعی شده‌اند که این هواپیما از چنان سرعتی برخوردار است که می‌تواند فاصله‌ی لندن تا نیویورک را در مدت 2 ساعت پرواز کند. خوان گارسیا مانسیلا (Juan Garcia Mansilla)، مهندس طراحی صنعتی پیشرفته‌ی ناسا و مدیر پروژه‌ی ساخت این هواپیما در مورد سرعت نسل جدید جت فضایی ناسا عنوان کرد:

سیستم رانش هواپیمای هایپرجت ناسا از موتورهای دمنده‌ی هوا تشکیل شده که قدرت لازم برای رسیدن به ارتفاع 18 کیلومتری از سطح زمین با سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت را تامین می‌کند.


  • پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده‌ی جت فضایی ناسا
  • پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده‌ی جت فضایی ناسا

برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.