مطالب علمی

کاسینی ماموریت در ارتفاع کم به انسلادوس را کامل کرد.

فضاپیمای کاسینی ناسا در طول پرواز در ارتفاع کم خودش به انسلادوس از قسمت های ناهموار و کم نور ماه یخ زده ، جایی فراتر از سیاره زحل  عبور کرد.

فضاپیمای کاسینی ناسا فاصله ای دورتر از منطقه ی شمال ماه انسلادوس زحل را به دقت مشاهده کرد و تصویری از دو ناحیه ی متفاوت گرفت. یک منطقه از ناحیه پیر تر از دهانه آتشفشانی پوشیده شده  و ناحیه ی جوانتر نسبتا بدون حفره و دهانه است که از نظر مراحل زمین شناسی صحیح به نظر می رسد.

کاسینی این منظره از انسلادوس را در طول پرواز در ارتفاع کم خود در 19 دسامبر 2015 گرفت.

فضاپیمای کاسینی ناسا شروع به ارسال اطلاعات و تصاویر از مأموریت نهایی و پرواز در ارتفاع کم خود از ماه فعال زحل به نام انسلادوس کرده است. کاسینی از فاصله ی 3.106 مایلی (4.999 کیلومتری) انسلادوس در روز شنبه 19 دسامبر در ساعت a.m .PST 9.49 (p.m.EST 12.49 )  عبور کرد.

کاسینی به کنترل فعالیت های روی انسلادوس از یک فاصله ی مشخص تا پایان مأموریتش در سپتامبر 2017 ادامه خواهد داد . در آینده نزدیکترین فاصله ی روبرویی کاسینی با انسلادوس به بیشتر از چهار برابر آخرین روبرویی خواهد رسید.

این بیست و دومین روبرویی انسلادوس با مأموریت کاسینی بود.فضاپیما فعالیت زمین شناسی در آنجا را کمی بعد از رسیدن به زحل کشف کرد.کاسینی در زمان کوتاهی و به موقع برنامه ی پرواز  در ارتفاع کم به ماه یخ زده را به بیشترین تعداد و بهترین کیفیت تغییر داد.بعد از فعالیت زمین شناسی غیر منتظره در انسلادوس در 2005، کاسینی یک سری اکتشافات در مورد تعداد زیادی شکستگی ها ی گرم نزدیک به قطب جنوب آن انجام داد.دانشمندان در 2014 خبر از دلایل محکمی برای وجود یک سطح دریایی منطقه ای دادند، و یافته هایشان را در 2015 مرور کردند برای تأیید اینکه این ماه میزبان یک اقیانوس بزرگ در زیر پوسته ی یخی خود است.

کاسینی اطلاعات زیادی در مورد انسلادوس به دست آورده است اما هنوز برای جواب دادن به این سوال محوری که آیا این اقیانوس لنگرگاه زندگی هست یا نه؟ کارهای زیادی باقی مانده است.
برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.