مطالب علمی

خطرناک‌ترین سیاره‌های کهکشان

آسمان به قدری بزرگ است کره ما تنها یک نقطه در آن به حساب می آید. در این کهکشان پهناور سیاره هایی هستند با شرایطی بسیار ترسناک که زندگی را روی آن ها غیر ممکن می کند.

در کهکشان سیاره های متفاوتی وجود دارند که انسان ها به مرورهر کدام را کشف کرده اند. این سیاره ها هر کدام خصوصیات منحصر به فردی دارند که بهراحتی نمی توان از کنار آن ها عبور کرد.

برخی از سیاره ها بسیار خطرناک هستند به طوری که زندگی بر رویآن ها غیر ممکن است. از این سیاره ها عکسی در اختیار نیست اما دانشمندان بااستفاده از رایانه ها و بدست آوردن شرایط آب و هوایی این منطقه ها طرح هایی رابدست آورده اند که به نظر می رسد سطح این کرات به این شکل باشد.

**ونوس
در منظومه شمسی ونوس یکی از کوچکترین سیاره های به حساب می آیداما با همین اندازه کوچک به عنوان خطرناک ترین سیاره شناخته می شود. در اوایل جنگ سرد شوروی توانست تنها کاوشگری که روی ونوس فرود آمده است را به هوا پرتاب کند.این کاوشگر با موفقیت بر سطح کره نشست ولی تنها 127 دقیق دوام آورد تا این که کاملا خرد شد و سپس تبدیل به مایع گشت.


در این سیاره فشار هوا 100 برابر بیشتر از زمین است و قدم زدنروی آن به مانند این است که در عمق 2000 متری کف دریا بخواهید قدم بزنید. در مدتی که کاوشگر روی سطح ونوس بود اطلاعاتی در مورد سمی بودن بسیار زیاد این سیاره به زمین ارسال کرد همچنین دمای این کره نزدیک به 425 درجه سانتی گراد است. با شرایطی که سطح این کره از سولفریک اسید پوشیده شده است خطرناکترین سیاره کهشکان، ونوس است.

** کرت 7b


این سیاره به طور رسمی در لیست کرات به حساب نمی آید ولی به عنوان یکی از ترسناکترین ستاره های منظومه شناخته می شود. تمام خطرناکی این ستاره گرمای بیش از اندازه آن است که حتی دانشمندان نیز نمی توانند آن را به درستی تخمین بزنند و عددی برای آن یافت نکرده اند. این سیاره به اندازه ای داغ است که صخره هارا ذوب می کند. نکته دیگری که در مورد این ستاره باید بدانید آتش فشان های آن است که اگر فعال شوند حتی می توانند مدار کره های منظومه شمسی را تغییر دهد.

** پلوتو


با اینکه این سیاره دیگر در میان خانواده منظومه شمسی شناخته نمی شود اما یکی از ترسناکترین سیاره های کهکشان است. پلوتو در طرح ها به نظر برفی می آید اما این سیاره پوشیده شده از نیتروژن یخ زده، کربن مونواکسید ومتان است ودر تمام 248 سالی زمینی، که طول می کشد به دور خورشید بزند به همین صورت یخ زده ادامه می دهد. در یک روز آفتابی و بسیار گرم در سطح پلوتو دمای هوا می تواند به-228 درجه سانتی گراد برسد که به نظر بسیار مطبوع است!

** مشتری


بزرگترین سیاره منظومه شمسی یکی دیگر از ترسناکترین هاست که هیچ موجودی دوست ندارد به آن نزدیک هم بشود. این سیاره طوفان هایی را در خود ایجاد می کند که به تنهای 2 برابر زمین هستند. این طوفان ها باد را با 1000 کیلومتر درساعت به حرکت در می آورند. اتمسفر این سیاره تاریک است و تمامی آن با هیدروژن پرشده است. این گاز روی زمین بی رنگ است اما در مشتری به ماده ای تبدیل شده است که هیچ کس نمی داند چیست. همچنین سطح این سیاره همیشه رعد و برق هایی می زند که 100بار قوی تر از صاعقه های روی زمین است.

** وسپ 12b

یکی دیگر از سیاره های ترسناک کهکشان است که دمای سطح آن میتواند به 2200 درجه سانتی گراد برسد. این دما باعث می شود هیچ جانداری را نتوان درسطح این کره پیدا کرد. سطح این کره تقریبا نصف خورشید دما دارد و البته در منظومه ما حضور نیست. نکته جالب این جاست که این سیاره هر روز زمین یک بار به دور مدارخود می چرخد. 

نظرات کاربران

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
ثریا

ممنون.خیلی جالب بود

چهارشنبه, 08 خرداد,1392
محمدحسن موسوی

عالی بود.مچکرم

شنبه, 04 آبان,1392

خیلی خوب بود مرسی

پنجشنبه, 16 آبان,1392
فرشته

سلام. من فرشته هستم. و عاشق اسمون. از اطلاعاتی که میدید خیلی متشکرم.موفق باشید

یکشنبه, 19 آبان,1392

عالی بود ممنون

پنجشنبه, 23 آبان,1392
زینب رمضانخانی یاس نبی

بسیاربسیارجالب بود
بسیار لذذذذت بردم............................خدانگهدار

ﺳﻪشنبه, 28 آبان,1392

عالی بود ممنون ازاعطلاعات خوبتون

جمعه, 08 آذر,1392
صبا

عالی بود خیلی خیلی ممنون.منگعاشق نجومم و میخوام فضانورد بشم،با تشکر از سایت خوبنون

چهارشنبه, 20 آذر,1392