Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

23

گردبادهای هرمزی

گردبادهای هرمزی

 ابرهایی که در جریان گازهای هرمزی به نام جت N5 وجود دارند و در مرکز این تصویر که رنگهایش پردازش شده دیده می شوند، در حال چرخش می باشند.

 این تصویر در روز 6 سپتامبر 2018 هنگامیکه فضا پیما پانزدهمین پرواز نزدیکش از سطح هرمز را انجام می داد برداشته شده است. در آن زمان جونو از سطح بالایی ابرهای سیاره 12300 کیلومتر فاصله داشته و در بالای عرض جغرافیایی حدوداً 52 درجه شمالی بوده است.

دو دانشمند این تصویر را با استفاده از داده های دوربین JunoCam این فضاپیما به دست آورده اند. تصویر 90 درجه به راست نسبت به تصویر اصلی چرخیده است.
تصویرهای خام JunoCam برای عموم برای بررسی و تبدیل به تصویرهای پردازش شده در آدرس زیر قابل دسترس است:
https://missionjuno.swri.edu/junocam
برای اطلاعات بیشتر در مورد جونو به آدرسهای زیر مراجعه نمایید:
https://www.nasa.gov/juno
و
 https://missionjuno.swri.edu.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (127)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3190
  • گردبادهای هرمزی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3