Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

29

تلسکوپ هابل از جهانِ در حال تحول تصویر برداری می کند

تلسکوپ هابل از جهانِ در حال تحول تصویر برداری می کند
ستاره شناسهایی که از طیف فرابنفش تلسکوپ هابل استفاده می کنند، تصویری از منطقه سوزان تولد ستاره ها در کیهان دوردست را ترسیم می کنند. این منطقه حدود 15000 کهکشان را دارا می باشد که حدود 12000 تای آنها در حال تشکیل دادن ستاره ها می باشند. طیف فرابنفش هابل پنجره ای به جهان در حال تحول است  ودانشمندها با استفاده از آن ستاره های در حال تولد در 11 میلیارد سال پیش که 3 میلیارد سال پس از مهبانگ می باشد و دوره ای است که شکل گیری ستاره ها در آن بیشتر از زمانهای دیگر است را بررسی می کند.
طیف فرابنفش تکۀ گمشده پازل تصویر کلی کیهان است که حالا به همراه طیف فروسرخ و مریی که از تلسکوپهای زمینی و فضایی مختلف بدست آمده به دانشمندها کمک می کند تا تصویری کامل از تحول کیهان بدست دهند.
این تصویر کهکشانهای دوردست را که در طیف فروسرخ بوده و نزدیک ها که در طیف مریی هستند را در کنار هم به ما نشان می دهد.
از آنجاییکه جو زمین بیشتر طیف فرابنفش را فیلتر می کند، تلسکوپ هابل که خارج از جو می باشد منبع بسیار خوبی برای رصد طیف فرابنفش می باشد. 
این تصویر از قسمتی از آسمان گرفته شده است که در بالای صورت فلکی خرس بزرگ می باشد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (201)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3158
  • تلسکوپ هابل از جهانِ در حال تحول تصویر برداری می کند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3