Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

13

فوران اقیانوس سطحی در سیاره کوتوله سرس

فوران اقیانوس سطحی در سیاره کوتوله سرس
در فاصله مداری بین سیاره‌های مریخ و مشتری، بزرگ‌ترین سیارک موجود در منظومه خورشیدی قرار گفته است؛ سیاره کوتوله‌ای به نام سرس (Ceres) که به واسطه آتش‌فشان‌های یخی و سایر شواهد جمع‌آوری‌شده، به احتمال قوی اقیانوسی از آب شور را در زیر سطح خود دارد.
یکی از فضاپیماهای ناسا در تاریخ 29 آوریل این مورد از مهم‌ترین عکس های فضایی سال 2017 را به ثبت رساند؛ قسمت سفید رنگ وسط تصویر دهانه‌ای به نام اوکاتور (Occator) را نشان می‌دهد که یکی دیگر از نشانه‌های وجود اقیانوس آب شور در این جرم آسمانی به شمار می‌رود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (528)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3094
  • فوران اقیانوس سطحی در سیاره کوتوله سرس

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3