Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

13

عبور سیارکی عظیم از نزدیکی زمین

عبور سیارکی عظیم از نزدیکی زمین
به صورت کلی اجرام آسمانی کوچک و بزرگ فراوانی از نزدیکی زمین عبور می‌کنند و تصویر بعدی از فهرست بهترین عکس های فضایی سال 2017 هم متعلق به یکی از آن‌هاست؛ در بهار گذشته ستاره شناسان از حرکت سیارکی به نام “2014 JO25” از نزدیکی زمین خبر دادند. این سنگ غول‌آسا شبیه به‌ یک بادام‌زمینی بزرگ بوده، چیزی بیش از 600 متر طول دارد و از فاصله 1.7 میلیون کیلومتری سیاره عبور کرده است.
دانشمندان اعلام کرده‌اند شانس بازگشت این سیارک به سمت زمین و برخورد آن با ما در چند صد سال آینده، بسیار کم است، اما نمی‌توان خطر چنین اتفاقی را نادیده گرفت؛ تصویر بالا در ماه آوریل گذشته،‌ وقتی که 2014   JO25 نزدیک‌ترین فاصله تا زمین را داشت، تهیه شد.

تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (438)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3093
  • عبور سیارکی عظیم از نزدیکی زمین

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3