Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

13

آخرین تصویر کامل از سیاره زحل

آخرین تصویر کامل از سیاره زحل
فضاپیمای کاسینی (Cassini) پروژه‌ای 3.26 میلیارد دلاری بود که در ماه سپتامبر پس از 20 سال ماموریت و 13 سال گردش به دور ششمین سیاره منظومه خورشیدی، با فرو رفتن در اتمسفر زحل نابود شد.
قبل از وقوع این اتفاق در تاریخ 15 سپتامبر، کاسینی به دانشمندان کمک کرد تا از وجود 6 قمر جدید در اطراف زحل آگاه شوند، اجرام مرموز موجود در حلقه‌های این جرم آسمانی را ببینند، تصاویری از بخش شش ضلعی عظیمی در قطب شمال سیاره را منتشر کرده و اطلاعات شگفت‌انگیزی از دو قمر انسلادوس و تایتان زحل که ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و گزینه مناسبی برای میزبانی حیات فرازمینی هستند را به دست بیاورند.
این ربات فضایی پیشرفته تا لحظات آخر ماموریت خود و پیش از سقوطش در جو سیاره برای از بین بردن احتمال برخورد کاسینی با قمرهای معرفی‌شده و آلوده کردن آن‌ها، تعدادی از بهترین عکس های فضایی سال 2017 را به زمین فرستاد که تصویر بالا هم به عنوان آخرین نمای کامل این غول گازی، یکی از آن‌هاست.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (327)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3088
  • آخرین تصویر کامل از سیاره زحل

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3