Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

13

حرکت ایستگاه فضایی بین المللی از جلوی خورشیدگرفتگی کامل آمریکا

حرکت ایستگاه فضایی بین المللی از جلوی خورشیدگرفتگی کامل آمریکا
ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) آزمایشگاهی عظیم در فاصله 400 کیلومتری از سطح زمین بوده که با سرعت 28 هزار کیلومتر بر ساعت در مدار خود به دور سیاره گردش کرده و سوژه جالب‌توجهی برای تصویربرداری فضایی به حساب می‌آید؛‌ در خلال خورشید گرفتگی کامل آمریکا که چند ماه پیش روی داد هم هنرمندان موفق شدند تا عکس این ایستگاه را در هنگام عبور از جلوی خورشید شکار کنند.
برای تهیه این تصویر از مجموعه زیباترین عکس‌ های فضایی سال 2017 علاقه‌مندان با انجام محاسبات پیچیده مکان مناسب برای ثبت این تصویر را که در ایالت وایومینگ قرار داشت،‌ انتخاب کردند و اثری شگفت‌انگیز را به ثبت رساندند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (361)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3087
  • حرکت ایستگاه فضایی بین المللی از جلوی خورشیدگرفتگی کامل آمریکا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3