Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

30

پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده‌ی جت فضایی ناسا

پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده‌ی جت فضایی ناسا

سازمان فضایی ناسا از طرح مفهومی نسل آینده‌ی جت های مسافربری با قابلیت پرواز فضایی زیر مداری رونمایی کرد. این جت فضایی از توانایی حمل صدها مسافر بر روی صندلی‌های پیشرفته و سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت برخوردار است.

این جت مسافربری، صدها مسافر را در حین پرواز زیر مداری بر روی صندلی‌های پیشرفته نگه می‌دارد. پرواز فضایی زیر مداری به پروازی گفته می‌شود که در آن، هواپیما از نقطه‌ی پرتاب به مرز فضا خواهد رسید. تفاوت چنین پروازهایی با پروازهای فضایی معمولی در آن است که هواپیما در مدار نمی‌چرخد و دوباره به جو زمین بازمی‌گردد.

در حال حاضر، ناسا تنها نمونه‌ی اولیه و در مقیاس کوچک این جت فضایی را مورد آزمایش قرار داده است. این هواپیما به صورت بال ترکیبی با بدنه طراحی شده و با ساختار محکم خود، پایداری بدنه را در پروازهای طولانی‌مدت و پر تنش تضمین می‌کند.

مهندسان ناسا مدعی شده‌اند که این هواپیما از چنان سرعتی برخوردار است که می‌تواند فاصله‌ی لندن تا نیویورک را در مدت 2 ساعت پرواز کند. خوان گارسیا مانسیلا (Juan Garcia Mansilla)، مهندس طراحی صنعتی پیشرفته‌ی ناسا و مدیر پروژه‌ی ساخت این هواپیما در مورد سرعت نسل جدید جت فضایی ناسا عنوان کرد:

سیستم رانش هواپیمای هایپرجت ناسا از موتورهای دمنده‌ی هوا تشکیل شده که قدرت لازم برای رسیدن به ارتفاع 18 کیلومتری از سطح زمین با سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت را تامین می‌کند.
تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1025)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2902
  • پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده‌ی جت فضایی ناسا
  • پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده‌ی جت فضایی ناسا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3