Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

09

ناسا گروه استروباتیک را برای رساندن کاوشگر شکارچی آب به ماه انتخاب می کند

ناسا گروه استروباتیک را برای رساندن کاوشگر شکارچی آب به ماه انتخاب می کند

ناسا مبلغ 199.5 میلیون دلار را به گروه استروباتیک اهدا نمود تا کاوشگر مواد فرار در قطب ماه (VIPER) را در اواخر سال 2023 به قطب جنوب ماه ارسال می کند. ربات متحرک VIPER که به دنبال آب در ماه است باعث تسهیل ارسال فضانوردان به سطح ماه که در سال 2024 رخ خواهد داد، می شود. و علاوه بر این می تواند منجر به پیشرفت برنامه آرتمیس ناسا و نزدیک تر شدن ناسا به سوی حضوری پایدار و طولانی بر سطح ماه گردد. به گفته مدیر ناسا، جیم بریدنستین:"کاوشگر VIPER و شرکت تجاری که این ماموریت را به انجام می رسانند را می توان نمونه بارزی از چگونگی همکاری جامعه علمی و صنایع ایالات متحده به جهت تحقق بخشیدن رویای کاوش ماه توسط ناسا دانست.  شرکت های تجاری امروزه باعث تحولات بزرگی در کاوش های فضایی شده و در این راستا، VIPER  که جزئی از برنامه آرتمیس است را می توان پیشرفت بزرگی در فرستادن اولین زن و همینطور چند مرد به سطح ماه در سال 2024 خواند."  در طول این ماموریت که به مدت 100 شبانه روز زمین به طول می انجامد، کاوشگر 1000 پوندی چندین مایل بر روی سطح ماه حرکت کرده و با کمک چهار ابزار نمونه برداری اش، از محیط خاک ماه نمونه برداری خواهدکرد. 


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (11)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3338
  • ناسا گروه استروباتیک را برای رساندن کاوشگر شکارچی آب به ماه انتخاب می کند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3