Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

01

یک سری آتش بازی تازه خورشیدی

یک سری آتش بازی تازه خورشیدی

 این شراره به عنوان یک نوع شراره دسته M9 شناخته شد. شراره های دسته M ضعیف ترین شراره هایی هستند که باز هم می توانند در وضعیت هوایی فضای نزدیک زمین تغییراتی ایجاد کنند. از آنجا که شراره ها از 1 تا 10 مقیاس بندی  شوند، M9 در رده m یک شراره قوی تلقی می شود. ولی باز هم با این حال 10 بار از قوی ترین شراره های خورشیدی که دسته Xنام دارند ضعیف تر است.

این شراره همانطور که در تصویر قابل رویت است در سمت چپ خورشید است که در حال چرخیدن به سمت زمین است.

شراره های خورشیدی، انفجارهای عظیم تابشی هستند. تابش های مضر این شراره ها از اتمسفر زمین نمی توانند عبور کنند و به انسان های ساکن زمین آسیبی نمی رسانند. با این حال زمانی که به اندازه کافی قوی باشد می توانند اتمسفر را در لایه ای که سیگنالهای ارتباطی و GPS هستند را با تداخل رو به رو کند. این تابش ها سیگنال های رادیویی را به مدت چند دقیقه تا چند ساعت تا جایی که تابش ها نفوذ می کنند را دچار تداخل می کنند.

از آنجا که چرخه عادی 11 ساله فعالیت های خورشیدی در حال رسیدن به حداکثر خود است( در سال 2013)، افزایش تعداد شراره های خورشیدی به صورت لحظه ای یک چیز کاملاً عادی است. انسان این چرخه فعالیت خورشیدی را از سال 1843 تا کنون دنبال کرده است و این یک امر کاملاً نرمال است که در این مواقع، روزانه شراره های خورشیدی زیادی داشته باشیم.

[پیوست خبر...]

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1905)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 26
  • یک سری آتش بازی تازه خورشیدی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3