Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

12

ممکن است که دنباله دار ISON جان سالم به در برده باشد

ممکن است که دنباله دار ISON جان سالم به در برده باشد

دنباله دار ISON در این تصویر به صورت یک لکه سفید که در ابتدا در حال حرکت به سمت خورشید و سپس در حال دور شدن از آن است. ISON در هنگام نزدیک ترین رویارویی اش با خورشید از دید خارج شده بود و بسیاری از دانشمندان بر این گمان بودند که این دنباله دار از هم پاشیده است، ولی تصاویری مثل این تصویر که از رصدخانه خورشیدی ESA ناسا گرفته شده است که میزان کمی از هسته این دنباله دار هنوز باقی مانده است.


 در طول سال جاری که ما دنباله دار ISON را دنبال می کردیم و در طول نزدیک ترین رویارویی اش با خورشید این دنباله دار در مراحل مختلفی به طور غیر منتظره ای، نورش زیاد و کم شده است. چنین تغییراتی در روشنایی معمولاً در واکنش به جوش آمدن مواد روی دنباله دار به وجود می آید. مواد مختلف در درجات مختلفی به جوش می آیند، بنابراین این تغییرات روشنایی، سرنخ های جالبی از مواد سازنده دنباله دار به ما می دهند. با تحلیل این الگو دانشمندان می توانند مواد سازنده ISON را بشناسند که این مواد، موادی هستند که در 4.5 میلیارد سال پیش در هنگام تشکیل منظومه خورشیدی به وجود آمده است.  

تعداد امتیازات: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1766)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2252
  • ممکن است که دنباله دار ISON جان سالم به در برده باشد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3