Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

03

جشن سال تحويل دوستداران آسمان

جشن سال تحويل دوستداران آسمان

مركز علوم و ستاره شناسي تهران به مناسبت روز جهانی نجوم و با هدف ترویج علم نجوم وستاره شناسی بین عموم شهروندان جشنواره ای را روز جمعه 30 فروردین92 در محل مركز علوم با حضور بیش از  2000 نفر از علاقه مندان به علم ستاره شناسی برگزار نمود.

این برنامه از ساعت 14 الی22 در قالب نشستهای علمی و نمایشگاه و  با حضور غرفه های علمی- نجومی در محوطه مرکز علوم برگزار شد.

میهمان ويژه برنامه روز جهاني نجوم ، پدرنجوم آماتوری ايران « مهندس احمد دالكي » بود. که همچنان به اكتشافات علمي خودادامه مي‌دهد و در نشست علمی این مراسم سخنرانی خود را درباره  رصدخانه های پيشرفته جهان به علاقه مندان نجوم ارائه داد.

مدیر توسعه طرح رصدخانه ملی ایران « سپهراربابی»  و مدیر تحریریه مجله نجوم« کاظم کوکرم» از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

رصد خورشيد با فيلتر، ‌رصد ماه و صور‌فلكي از برنامه‌هايي بودند كه به مناسبت روز جهاني نجوم در ‌مرکز علوم و ستاره شناسی تهران اجرا شدند.

بازدید از بخش های علمی، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز ویژه مانند تلسکوپ به نفرات برتر از دیگر برنامه های روزجهانی نجوم در مرکز علوم بود.

جالب است بدانید مقدمات برپايي اينجشنواره از بهمن سال گذشته آغاز شد و 28 غرفه كه هر كدام براي معرفي يكي از جنبه‌هاي آسمان برپا شده بودند در بخش نمايشگاهي شرکت کردند.

مرکز مطالعات و پژوهشهای فلکی- نجومی آیت ا... سیستانی، ماهنامه آسمان شب، مرکز نجوم آوااستار، موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، شرکت فن آموز گستر، گروه نجومی برساوش، انجمن علمی انرژی خورشیدی ایران، پروژه جهانی آذرخش(بخش فارسی)، انجمن علمی فیزیک(واحد علوم و تحقیقات)، باشگاه نجوم مرکز علوم،غرفه ساخت و طراحی ساعت آفتابی، تقویم نجومی، رویدادهای نجومی، نجوم و ادبیات،پرده خوانی نجومی ، مشاهیر نجومی و... از جمله غرفه هایی بودند که دربخش نمایشگاهی جشنواره شرکت کردند.

 در کنار برپایی این غرفه ها درجشن روز جهانی نجوم کارگاههای آموزشی یک روزه  مانند نجوم کودکان، کیهان شناسی، هوافضا ورباتیک به صورت رایگان برای عموم شهروندان اجرا شد.

گفتنی است تجربه‌ها و دست آوردهای جشنواره روز جهاني نجوم امسال بسيار چشمگیر و با استقبال کم نظیری همراه بود و علاقه‌مندان به دانش نجوم و آسمان را از مناطق مختلف شهر و محله‌هاي شميران به مرکز علوم وستاره شناسی تهران كشاند.

برای دیدن تصاویر این مراسم لطفا اینجا کلیک کنید

تعداد امتیازات: (6) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2154)
کد خبر: 2034
  • جشن سال تحويل دوستداران آسمان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3