Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

26

کاوشگر فرصت مریخ ناسا شروع به مطالعه دهانه مارتین نمود

کاوشگر فرصت مریخ ناسا شروع به مطالعه دهانه مارتین نمود
استیو اسکیورس می گوید"این صخره با آنچه تا به حال از مریخ مشاهده شده، فرق دارد"."ترکیباتی مشابه بعضی صخره های آتشفشانی دارد ،اما روی و برم آن نسبت به آنچه بطور شاخص دیده شده بیشتر است".دست یابی به اندور منطقه دیگری برای فرود کاوشگر فرصت را برای ما به اثبات می رساند.
گوناگونی قطعات تیسدل 2می تواند مقدمه ای برای کشفمواد معدنی احتمالی در اندوارتوسط کاوشگر فرصت باشد.در دو هفته گذشته ،محققین ابزاری در بازوی کاوشگر برای تشخیص عناصر و المنت ها در نقاط متعدد تیسدل 2استفاده کردند .دانشمندان صخره را توسط تصویرگر های میکروسکپی کاوشگرو فیلترهای متعدد دوربینهای پانورامیکی مورد آزمایش و بررسی قرار داده اند.
مشاهدات مدارگردها ی مریخ پیشنهاد می کند که نمایش صخره ها بر روی لبه اندور به تاریخچه مارتین بر می گردد وشامل مواد معدنی خاک رس است که در محیط مرطوب و اسیدی کم شکل می گیرند و احتمالاً برای زندگی مفیدترند.این خطالراس های غیر ممتد بقایای لبه دهانه قدیمی می باشند.خط الراس بخشی از لبه جاییکه کاوشگر به آن رسید،"کیپ یورک " نام گرفت.فاصله بین "کیپ یورک" و لبه بعدی جنوبی "بوتنی بی" نام گرفت.ری ار ویدسون گفت:".در مسیر نهائی به کیپ یورک ،ما شاهد زائده ای بی مصرف ،متفاوت از آنچه کاوشگر تا کنون دیده است و سکوئی اطراف لبه کیپ یورک که شبیه صخره رسوبی بریده شده ای حاوی مواد معدنی رانده شده توسط آب  بودیم".
بعد از اینکه کاوشگر از دهانه ویکتوریا بعد از سه سال در هفته گذشته بیرون آمد،گروه علمی" اندور" را بعنوان "کاوشگر با هدف دراز مدت" انتخاب کردند.این ماموریت برای مطالعه" ویکتوریا "که در حدود یک بیست و پنجم از پهنای اندور است ،بطول انجامید.لایه های سطحی در ویکتوریا و دیگر موقعیت های کاوشگر فرصت، مشترکاً به ترکیباتی از سولفات غنی شده که به دوران قدیم که آب اسیدی وجود داشت،مربوط می شوند.کاوشگر فرصت در حدود 13 مایل منوکرد تا از ویکتوریا به اندوا ر رسید.از زمان فرود به مریخ 8/20 مایل را طی کرده است
جان کلاس گفت:"ما یک کاوشگر ارشد با سلامت کامل برای30 برابر کار بیشتر از آنچه برنامه ریزی شده است،داریم"."د ر هر حال ،در هر زمانی ما میتوانیم محتوی مهمی را از سیستم ضروری کاوشگر را از دست بدهیم و ماموریت را خاتمه دهیم یا از ظرفیت و توانایی کاوشگر برای مدتهای طولانی بهره مند شویم.مطالب زمین شناسی مهیج بسیاری برای کشف در دهانه اندور وجود دارد.
کاوشگر فرصت و کاوشگر دو قلوی آن"روح"، ماموریت سه ماهه اولیه از سفرشان را در آوریل سا ل 2004آغاز نمودندوبه کارشان برای مدت طولانی ادامه دادند.هر دوی آنها کشفیات مهمی در ارتباط محیط های مرطوب در گذشته مریخ، که برای زندگی میکروبیولوژیکی ما مفید است ،بدست آوردند.کاوشگر "روح"به ماموریتش در مارس 2010 خاتمه داد.
ناسا نسل بعدی از کاوشگر مریخ"کنجکاو" را بین25 نوامبر تا 18 دسامبر 2011 ارائه می دهد.ای کاوشگر در آگوست 2012 در مریخ فرود خواهد آمد.

[پیوست خبر...]

تعداد امتیازات: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1777)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 109
  • کاوشگر فرصت مریخ ناسا شروع به مطالعه دهانه مارتین نمود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3