Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

09

دانشجویان سراسر آمریکا طی برنامه ای قرار است با فضانوردان ناسا حاضر در ایستگاه فضایی صحبت کنند

دانشجویان سراسر آمریکا طی برنامه ای قرار است با فضانوردان ناسا حاضر در ایستگاه فضایی صحبت کنند

(معرفی افراد در عکس )از چپ به راست: رابرت بهنکن، داگلاس هارلی، و کریستوفر کسیدی

دانشجویان سراسر ایالات متحده طی فرصتی می توانند این هفته سوالات خود را مستقیماً برای فضانوردان ناسا حاضر در ایستگاه بین المللی فضایی مطرح نمایند. این تماس در تاریخ 19 ژوئیه در ساعت 9:40 به وقت ایران صورت می گیرد و از شبکه تلوزیونی و وب سایت ناسا پخش خواهد شد.  فضانوردان ناسا با نام های رابرت بهنکن، کریستوفر کسیدی و داگلاس هرلی پاسخگویی سوالات دانشجویان K-12 مرکز چلنجر که جزئی از شبکه مراکز آموزشی ملی آمریکاست را بر عهده دارند.  اتصال مستقیم دانشجویان به فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی، یک تجربه منحصر به فرد ایجاد می کند که هدف از طراحی آن تسهیل فرآیند یادگیری، عملکرد دانشجویان و افزایش علاقه ایشان به علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات است. فضانوردانی که در آزمایشگاه در حال پرواز در مدار زمین حاضر هستند می توانند با کمک ماهواره های بازپخش داده و شبکه یاب فضایی (TDRS) به طور شبانه روزی با مرکز کنترل ماموریت های ناسا در هیوستون ارتباط داشته باشند.  تقریباً بیست سال است که فضانوردان به صورت مستمر در فضا زیستن را تجربه کرده و در ایستگاه فضایی به کارهایی همچون آزمایش فن آوری های مختلف، انجام عملیات های علمی و ارتقاء مهارت های مورد نیاز برای جستجو در فرای زمین مشغول هستند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (20)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3339
  • دانشجویان سراسر آمریکا طی برنامه ای قرار است با فضانوردان ناسا حاضر در ایستگاه فضایی صحبت کنند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3