Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

09

ناسا رسانه های خبری را دعوت می کند تا شاهد پرتاب کاوشگر پایداری مریخ 2020 باشند

ناسا رسانه های خبری را دعوت می کند تا شاهد پرتاب کاوشگر پایداری مریخ 2020 باشند

ناسا به رسانه ها اجازه داده است تا پرتاب کاوشگر پایداری مریخ 2020 را پوشش دهند. این کاوشگر به منظور درک بهتر جغرافیای مریخ و جستجو برای نشانه هایی از حیات در سال های دور بر روی سطح سیاره سرخ طراحی شده است.  در این ماموریت، از یک ربات دانشمند با وزنی کمتر از 2.300 پوند و با اندازه یک ماشین کوچک استفاده می کند تا با کمک آن مجموعه ای از نمونه های سنگی و خاکی مریخ را جمع آوری کرده و بعدها توسط ماموریت هاaی بازگرداندن نمونه ها از مریخ، به زمین باز گرداند. بعلاوه، این ربات به منظور آزمون فن آوری نوینی که در آن استفاده شده به مریخ ارسال می گردد تا با کمک آن سفرهای رباتی و انسانی آتی به این سیاره تسهیل شود.کاوشگر پایداری با کمک موشک V 541تحادیه پرتاب موشک اطلسUnited Launch Alliance Atlasو از مجموعه پرتاب های فضایی 41 ، واقع درایستگاه نیروی هوایی تنگه کاناورالدر فلوریدا، در تاریخ 17 ژوئیه و در ساعت 17:45 به وقت ایران به فضا پرتاب می شود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (16)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3337
  • ناسا رسانه های خبری را دعوت می کند تا شاهد پرتاب کاوشگر پایداری مریخ 2020 باشند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3