Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

28

تصویرهای به تازه گی دوباره پردازش شده قمر اروپا جزییات بخشی از سطح این قمر را نشان می دهد

تصویرهای به تازه گی دوباره پردازش شده قمر اروپا جزییات بخشی از سطح این قمر را نشان می دهد

در تصویرهای به تازگی دوباره پردازش شده از اروپا، جزییات زیادی بر سطح یخی این قمر دیده می شود. در این تصویر از منطقه ای به نام گذر آشوب قسمتهای حرکت کرده و برجسته گیهایی که احتمالا مربوط به چگونگی تاثیر نیروی گرانش هرمز بر روی پوستۀ این قمر است، دیده می شوند. در این تصویرها جزییاتی به کوچکی 460 متر قابل مشاهده می باشند. این تصویرها با فضاپیمای گالیله ناسا بیش از دو دهۀ پیش گرفته شده است اما آنها با روشهای جدید پردازش تصویر، پردازش شده اند تا برای رسیدن فضاپیمای Europa Clipperآمادگی به وجود آورند. مدارگرد هرمز تعداد زیادی پرواز کم ارتفاع بر روی سطح این قمر را هدایت می کند تا در مورد اقیانوس زیر سطح ضخیم یخی این قمر و اینکه آن چطور با سطح برهمکنش دارد، بیشتر بداند.  قسمتهایی از تصویر که به رنگ آبی روشن یا سفید می باشند عمدتاً از آب یخ زده تشکیل یافته اند و قسمتهای سرخ رنگ مواد غیر یخی بیشتر مانند نمک دارند. سطح این قمر بین 40 تا 90 میلیون سال عمر دارد که در مقایسه با خود آن که 6ر4 میلیارد سال عمر دارد بسیار جوانتر و از جوان ترین سطحهای منظومه خورشیدی است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ماموریت گالیله به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://solarsystem.nasa.gov/galileo/

برای اطلاعات بیشتر در مورد اروپا و Europa Clipper به آدرس زیر مراجعه نمایید:

europa.nasa.govتعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (28)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3324
  • تصویرهای به تازه گی دوباره پردازش شده قمر اروپا جزییات بخشی از سطح این قمر را نشان می دهد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3