Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

01

هابل تحول کهکشانها را به طور حرکت آهسته رصد می نماید

هابل تحول کهکشانها را به طور حرکت آهسته رصد می نماید

امروز می دانیم که کهکشانهای در حال ترکیب نقش بزرگی را در تحول کهکشانها و به ویژه تشکیل کهکشانهای بیضوی بازی می کنند. به هر حال تعداد کمی منظومه های در حال ترکیب به اندازه کافی نزدیک برای رصد عمیق وجود دارد. جفت کهکشان برخورد کننده که در اینجا دیده می شوند- به نام NGC 3921- یکی از این منظومه هاست.
NGC 3921- که در صورت فلکی خرس بزرگ یافت شد- یک جفت کهکشان دیسکی برخورد کننده در آخرین مرحله های ترکیبشان می باشد. رصدها نشان می دهد که هر دوی کهکشانها داری جرم حدوداً یکسان بوده و حدود 700 میلیون سال پیش با هم برخورد نموده اند. شما به وضوح می توانید در این تصویر ساختار بهم ریخته، ویژگیهای دنباله ها و حلقه های یک ترکیب پیشرفته را ببینید.
این برخورد کهکشانها باعث تشکیل سریع ستاره هایی شد و رصدهای قبلی هابل بیش از 10000 خوشه ستاره ای درخشان و جوان را که با درخشش در قلب جفت کهکشان پا به عرصه وجود گذاشتند.

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1196)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2595
  • هابل تحول کهکشانها را به طور حرکت آهسته رصد می نماید

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3