Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

23

ستارگان معمولاً سیاره های خود را نابود نمی کنند

ستارگان معمولاً سیاره های خود را نابود نمی کنند

ستارگان یک نیروی کششی به سیاراتشان وارد می کنند، به خصوص آنهایی که در دسته ای به نام مشتری های داغ قرار دارند. این سیارات غول های گازی هستند که قبل از حرکت به سمت ستاره و داغ تر شدن دورتر از ستاره میزبانشان به وجود می آیند.

همه مشتری های داغ بالاخره زمانی به ستاره میزبانشان نزدیک و نزدیکتر می شوند، ولی در این مطالعه ما به شما نشان می دهیم که این حرکت قبل ازاینکه سیاره بیش از حد به ستاره نزدیک شود متوقف می شود. سیارات زمانی که مدارشان دایره ای شود به ثبات می رسند

مشتری های داغ، غول های گازی هستند که در ترکیب و حجم به مشتری شباهت دارند. زندگی آنها در زیر تابش نور خورشید شروع نشده و در فواصل دور وسردتر به وجود می آیند، درست مثل مشتری ما.

این نظریه به صورت کلی می گوید جاده خاکی که سیاره به سمت ستاره طی می کند قبل از اینکه سیاره به داخل ستاره بیافتد به پایان می رسد. فاصله های میان ستاره و حلقه، جایی که سیارات مهاجرت خود را پایان می بخشند به وجود می آید.

نظریه دیگری نیز وجود دارد که به ظاهر درست است. این نظریه می گوید که سیارات زمانی که نیروی کششی ستارگان کارشان با حلقوی کردن مدار سیارات به پایان برسد، مسیر حرکتشان به سمت ستارگان تمام می شود.

این نظریه ها می تواند جواب این سوال باشد که چه نیرویی،سیارات در حال مهاجرت را از حرکت بازمی دارد. ولی خود این حرکت سیارات سوال های زیادی را به وجود می آورد. حرکت به سمت داخل این سیارات باعث می شود که در طول مسیر حرکتشان، سیارات صخره ای و کوچکتر را منحرف کرده و در نتیجه به وجود آمدن زندگی را نیز بر روی این سیارات متوقف کند. خوشبختانه مشتری ما به سمت خورشید حرکت نمی کند و زمین را راحت گذاشته است. مطالعات اینچنینی دیگری این سوالات و دیگر رموز مهاجرت سیاره ها را توضیح می دهند  

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1444)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2083
  • ستارگان معمولاً سیاره های خود را نابود نمی کنند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3