Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

26

ناسا جایزه بهترین نرم افزار سال را اهدا می کند

ناسا جایزه بهترین نرم افزار سال را اهدا می کند

نتایج بدست آمده از بخش جمع آوری کننده اطلاعات در کاوشگر آپورتونیتی.در چپ سنگ مورد نظر که با فیلتر های سه رنگ دوربین های پانورامیک کاوشگر اکتشاف ناسا عکس برداری شده نشان داده شده است. در راست نیز انتخاب هدف اصلی در عکسی با زاویه باز که توسط دوربین های هدایتگر کاوشگر گرفته شده است را می بینید.
پاسادینا- کالیفرنیا.یک کاوشگر مستقل برای جمع آوری علوم توسعه یافته(AEGIS). نرم افزار جدید که در کاوشگر مریخ آپورتونیتی از دسامبر 2009مشغول به کار استبه عنوان نرم افزار برگزیده ناسا در سال 2011 انتخاب شد.
نرم افزار AEGISکه توسط آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در پاسادینا-کالیفرنیا بوجود آمدد،به طور مستقل دوربین های آپورتونیتی را به سمت اهداف جذاب علمی هدایت می کند.AEGISبرای کمک به پروسه هدف گیری های همیشگی که دانشمندان بر روی زمین با آن درگیرند بوجود آمد. که البته کاوشگر بایستی یک روز و یا بیشتر در مکان عکس برداری بماند تا بتواند اطلاعات را به زمین ارسال نماید تا اهداف را از عکس های اولیه انتخاب کنند.

با AEGISبرم افزار کاوشگر عکس ها را همانجا آنالیز و اهداف علمی آن عکس ها را کشف و اولویت بندی می کند و در 45دقیقه، بدون هیچ ارتباطی با زمین، مستقلا به داده های علمی با کیفیت بالا و تازه ای از این اهداف دست می یابد.AEGISاهداف علمی را بر اساس معیار های از پیش تعریف شده توسط تیم علمی ماموریت انتخاب می کند.
اهداف علمی را بر اساس معیار های از پیش تعریف شده توسط تیم علمی ماموریت انتخاب می کند.
از AEGISمی توان درست به محض اینکه، کاوشگر به منطقه تازه ای رسید استفاده کرد و این مخصوصاً در طول مدت و بعد از راه های طولانی سودمند است. این نرم افزار باعث می شود که بتوانیم داده های بیشتر با کیفیت بالا و در زمان بسیار کمتری را جمع آوری کرد.جاسازی AEGISدر سیستم پرواز آزمایشگاه علوم مریخ هنوز در حال اجرا شدن است. البته برای ماموریت های آتی ناسا نیز در نظر گرفته شده است.
قابلیت های AEGISبه عنوان بخشی از یک مجموعه برنامه علمی مستقل به نام OASIS(مخفف سیستم تحقیقات علمی مستقل در کاوشگر) تولید شد . که برای قادر ساختن کاوشگر به شناسایی و عملکردن در برابر موقعیت های غیر عادی طراحی شد. سیستم AEGISاز قابلیت های OASISدر شناسایی و تشخیص ویژگی های جالب زمین در عکس های کاوشگر استفاده می شود.

[پیوست خبر...]

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1670)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 110
  • ناسا جایزه بهترین نرم افزار سال را اهدا می کند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3