اخبار

ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب

در دوره آموزشی کارگاه هوافضا برای کودکان، طرز ساخت یک موشک آبی ایده آل که از برد مناسبی برخوردار باشد آموزش می شود.  در این پست، مرحله نهایی ساخت موشک آبی و پرتاب آن نمایش داده می شود.
وسایل مورد نیاز:
-         بطری پلاستیکی نوشابه 1.5 لیتری یا 2.25 لیتری . سعی کنید از بطری دوغ یا آب معدنی استفاده نکنید و فقط از بطری نوشابه های گاز دار استفاده کنیدکه برای تحمل فشار گاز زیاد طراحی شدند و جنس آنها از ماده ای به نام پت (Terephthalate) هست.
توپ تنیس یا هر نوع توپ پلاستیکی با وزن تقریبی 60 گرم.
-         مقوای محکم و نازک
-         نوار چسب 5 سانتی متری مرغوب
-         کاتر
-         و زمانی بین 30 تا 40 دقیقه
 اول از همه با بطری شروع میکنیم . کاملا با آب شستشو بدهید و برچسبهای روی آن را بردارید .
حالا ما نیاز به دماغه مخروطی و باله داریم.
 دماغه مخروطی:
این دماغه علاوه بر ایجاد شکل آیرودینامیکی برای موشک وظیفه سنگین کردن نوک موشک را هم به عهده دارد. توپ تنیس را روی انتهای پهن بطری نگه دارید و مثل تصویر با نوارچسب پهن به بدنه بطری وصل کنید.
 باله ها:
باله ها را می شود از هر نوع ورقه نازک پلاستیکی یا مقوایی و یا تخته سه لایی درست کرد. فقط باید استقامت داشته باشد و بتواند شکل خود را حفظ کند و هر جنسی که انتخاب کردید با چسب سازگار با همان جنس به بدنه آن وصل کنید.
 

اگر خواستید از چسب حرارتی استفاده کنید حتما بطری را با آب سرد پر کنید که حرارت زیاد چسب بدنه بطری را سوراخ نکند. تعداد باله ها می تواند 3 یا چهار عدد باشد. 
توجه کنید تمامی باله ها را دقیقا به یک شکل برش بدهید و آنها را در انتهای بطری نصب کنید. وقتی که از بالا به آنها نگاه کردید نازک به نظر بیان یعنی دقیقا در امتداد خط طولی بطری نصب بشوند.
بعد از نصب باله ها موشک شما آماده است و حالا می توانید با نوار چسبهای رنگی و یا رنگ موشکتان را تزئین کنید. اگر تمام مراحل را با دقت انجام دادید به شما تبریک می گویم چون شما یک موشک تقریبا استاندارد خوب دارید.
آموزش ساخت موشک آبی، یکی از سرفصل های کارگاه آموزشی هوافضا 1 برای گروه سنی 7تا 9 سال است.  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب

برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.