اخبار

رصد ماه گرفتگی در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

شامگاه دوشنبه‌ 16مرداد ماه 96، ساعت 21:30 رصد ماه گرفتگی در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، شامگاه دوشنبه‌ 16مرداد ماه 96، پدیده‌ی خسوف یا ماه‌گرفتگی ساعت ۲۱ از ایران قابل رویت است و علاقه مندان می توانند ماه گرفتگی جزئی را در این شب از آسمان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، درون تلسکوپهای پیشرفته این مرکز مشاهده کنند.
جالب است بدانید، این ماه‌گرفتگی به صورت جزئی است و تنها بخش کوچکی از ماه درون سایه‌ی زمین قرار می‌گیرد.
این ماه گرفتگی جزیی از تهران و سایر شهرهای ایران قابل مشاهده است. شروع ورود ماه به نیم سایه زمین ساعت 20:20 به وقت تهران است. ماه در این تاریخ حدوداً ساعت 19:50 از افق شرق تهران طلوع می کند. نخستین تماس ماه با سایه اصلی زمین حدوداً ساعت 22 است که در این خسوف، ماه از سمت جنوب آن وارد سایه زمین می شود. بیشترین تاریکی ماه یا ماه گرفتگی، در حدود ساعت 22:50 است. پس بعد از آن ماه مجدداً از سمت جنوب روشن شده و در ساعت 1:20 بامداد روز هفدهم مرداد، نیم سایه زمین به طور کامل از روی ماه کنار می رود که این به معنای پایان کامل ماه گرفتگی و روشن شدن ماه، مانند قبل ماه گرفتگی است.
علاقه مندان می توانند امشب ساعت21:30، جهت مشاهده این پدیده ی نجومی به مرکز علوم و ستاره شناسی تهران واقع در خیابان دزاشیب، خیابان عمار، کوی شهید صالحی،شماره22 مراجعه نمایند و  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای 22293280-22292245- 22805006 تماس بگیرند.


برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.