اخبار

جشنواره روز جهانی نجوم

23و24اردیبهشت95، در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود:
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برای دوازدهمین سال پیاپی روز جهانی نجوم را با برگزاری ویژه برنامه‌ای در کنار شهروندان جشن خواهد گرفت. این جشنواره، در دو روز متوالی، پنجشنبه و جمعه 23 و 24 اردیبهشت ماه 95 با هدف ترویج علم نجوم وستاره شناسی بین عموم شهروندان و معرفی زمینه‌های متفاوت فعالیت‌های گروه‌ها و مراکز نجومی برگزار می گردد.
برنامه های روز جهانی نجوم: مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، در قالب نمایشگاه و غرفه های مختلف آموزشی و تفریحی از ساعت 10 الی21(روز پنجشنبه) و ساعت 10 الی 19(روز جمعه) در محل مرکز علوم با حضور مؤسسات و مراکز نجومی کشور میزبان علاقه مندان به نجوم خواهد بود. 
در کنار برپایی این غرفه ها در جشن روز جهانی نجوم کارگاه های آموزشی یک روزه به صورت رایگان در زمینه نجوم، کیهان شناسی و... برای عموم مردم در سنین مختلف اجرا خواهد شد.
سخنرانی های علمی، رصد خورشید، رصد آسمان شب، اجرای موسیقی، نمایش مشاهیر نجومی، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز ویژه به نفرات برتر از دیگر برنامه های جشنواره روز جهانی نجوم است.
تاریخچه هفته جهانی نجوم: اين مراسم در سراسر جهان برگزار می گردد وهر سال يکي از روزهاي ‎15آوريل تا‎ 15می که ماه در وضعیت تربيع است به عنوان روز جهاني نجوم انتخاب مي شود و مرکز علوم و ستاره شناسی تهران امسال روز 12 و 13 می مصادف با 23 و 24 اردیبهشت را به جشنواره روز جهانی نجوم اختصاص داده است که در این روز ماه در روز و شب درارتفاع مناسبی قابل رصد است و زمان بیشتری در آسمان قرار دارد.
از تمامی علاقه مندان به نجوم و اسرار آسمان شب، دعوت می شود تا در این روزها با برنامه های مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران همراه باشند.
شایان ذکر است علاقه‌مندان می توانند جهت حضور در این برنامه به نشانی میدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی(عرفات)- شمارۀ 22- مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز علوم http://sactehran.ir مراجعه و یا با شماره تلفنهای 22293280،22292246 (داخلی 104) تماس بگیرند. 


برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.