اخبار

نمایش فیلم مریخی به همراه نقد و بررسی و تحلیل علمی در تالار کهکشان

به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، روزهای پنجشنبه و جمعه 20 و 21 اسفند ماه سال جاری، از ساعت 16 ، فیلم سینمایی مریخی در تالار کهکشانِ مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برای علاقه مندان به علم فضانوردی  نمایش داده شد و مورد استقبال دوستداران این رشته قرار گرفت.
مريخی»(The Martian)آخرين کار از مجموعه فيلم¬های علمی تخيلی واقع گرايانه است. اين دسته فيلم¬ها از اِلِمان¬های عامه پسندِ فضایی اين ژانر اجتناب می¬کنند و در عوض روی جنبه¬های باورپذير تمرکز می¬کنند. بعد از نمايش در میان ستارگان (Interstellar) و هنرنمایی دو بازيگر مشترک، «مریخی» به گمانه زنی درباره نحوه رفتن انسان به مريخ در آينده نزديک می¬پردازد. اين فيلم نه اثری اکشن محور و نه مبالغه‌ای از جلوه¬های ويژه است. «مریخی» می¬تواند داستانی درون نگرانه درباره اين که اوضاع چطور می تواند باشد اگر ما تنها ساکن دنيایی دوردست باشيم و بدانيم که برقراری ارتباط سريع با ديگران مقدور نيست و سريع¬ترين اقدام برای نجات ما در کمتر از يک سال آينده محقق نخواهد شد. اين فيلم همچنين به آزمايش اين می¬پردازد که چگونه ضرورت می¬تواند مادر خلاقيت شود- نه تنها برای کسی که در فضا زنده مانده است بلکه برای انسان¬هایی که روی زمين به دنبال يافتن راهی برای نجات او هستند.
گفتنی است پخش فیلم سینمایی مریخی به همراه نقد و بررسی و تحلیل علمی آن در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، در ساعت 20 به پایان رسید.


برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.