اخبار

برگزاری دومین باشگاه رویت هلال


.
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، دومین نشست علمی باشگاه رویت هلال روز پنجشنبه سوم بهمن ماه از ساعت16:30 الی 19 در تالار کهکشان مرکز علوم برگزار گردید.
در ابتدای برنامه مهندس مهدی ثامنی مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران طی سخنانی کوتاه از زحمات استاد گرانقدر محمدرضا صیاد(محقق و پژوهشگر با سابقه در حیطه ی رویت هلال و تقویم) با اهدای هدیه ای قدردانی نمود. سپس اخبار مهم ماه و گزارش های رصدی در دیماه توسط علی ابراهیمی سراجی(کارشناس نجوم و مسئول باشگاه رویت) به مخاطبان ارائه شد.   
اولین سخنران این برنامه (استاد محمدرضا صیاد) بود که تاریخچه ی رویت هلال(1392-1349) و وضعیت رویت پذیری هلال جذاب ربیع الثانی 1435 را مورد بررسی قرار داد. 
سخنرانی دوم به مهندس سیدمحسن قاضی میرسعید( رکورددار جهانی رویت هلال و عضو کمیته علمی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری) اختصاص داشت که به بیان تجارب و شگردهای رصد هلال با چشم غیرمسلح پرداخت.
سخنرانی پایانی توسط سیامک نیک طلب (کارشناس ارشد هواشناسی و رصدگر برجسته رویت هلال) به مخاطبان  ارائه شد که وضعیت هوا در روزهای رویت هلال بهمن ماه،  با استفاده از پیش بینی ها و مدل ها مورد بررسی قرار گرفت.  
در پایان برنامه نیز نماهنگی به نام «ماه» کاری از خانم زارع و تصاویری بی بدیل از محمدسلطان الکتابی (رصدگرقدیمی رویت هلال) و لورنت لاودر (عکاس و مدرس پروژه توان) با موسیقی حسام الدین سراج پخش گردید که شایان توجه حاضرین قرار گرفت. 
در این باشگاه که با استقبال گرم علاقه مندان همراه بود، رصدگران باسابقه رویت هلال از جمله آقایان محمدحسین الماسی، احسان مهرجو و عباس احمدیان حضور داشتند.


  • برگزاری دومین باشگاه رویت هلال
  • برگزاری دومین باشگاه رویت هلال
  • برگزاری دومین باشگاه رویت هلال
  • برگزاری دومین باشگاه رویت هلال
  • برگزاری دومین باشگاه رویت هلال

برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.