اخبار

جشن دوسالگی باشگاه نجوم و رونمايي از بزرگترين گنبد بادي آسمان نما درمرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار شد

جشن دو سالگی باشگاه نجوم ،سوم اسفند ماه سال جاری در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار شد. باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران فعاليت خود را از زمستان 88 آغاز كرد و اكنون بيش از 700 نفر عضو دارد. برپايي نشست‌هاي علمي در چهارشنبه اول هر ماه در سالن کهکشان مرکز علوم، شركت در ويژه‌برنامه‌‌هاي هفته جهاني نجوم و برگزاري شب‌هاي رصدي در تقويم سالانه اين باشگاه گنجانده شده است.
برنامه های ارائه شده درجشن دو سالگی  باشگاه نجوم شامل دو سخنرانی علمی با موضوعات خورشید در برج حمل و تلسکوپ ها ، پخش کلیپ نجومی، پرسش و پاسخ علمی، اجرای سالن لیزرشو، رونمایی از گنبد بادی آسمان نما،معرفی و قدردانی از اعضاء فعال اسبق باشگاه نجوم و اجرای رصد شبانه بود.
رونمایی از گنبد آسمان نما نیز در این مراسم صورت گرفت .این گنبد بادي از يك محفظه پارچه‌اي ساخته شده است كه با هوا پر مي‌شود و براي 16 نفرگنجايش دارد. اين دستگاه مجهز به نمايشگر نرم افزار« استلاريوم »  می باشد و با استفاده ازآينه محدب  تصاوير كيهاني زيبايي را در سقف گنبد خلق مي‌كند. اين گنبد بادي از پيشرفته ترين دستگاه‌هاي كمك آموزشي نجوم و ستاره شناسي محسوب مي‌شود كه به تازگي در مركز علوم رونمایی شده است.
شایان ذکر است این مراسم از ساعت 16:30 آغاز و در ساعت 19 با رصد سحابی زیبای جبار، سیاره مشتری و چهار قمر گالیله به پایان رسید،


برچسب‌ها:


 

نظرات کاربران

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.