Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

(آرشیو ماه بهمن 1390)

تصاویر جدیدی از فضاپیمای قدیمی ناسا
در گوشه سمت چپ ازتصویر فوق سکوی فضاپیمای سه پایه از کاوشگر اسپریت اکتشافی مریخ ناسا می باشد که در ژانویه 2004 فرود آمد.فضاپیما همچنان درخشان ،اما ،به دلیل جمع آوری غبار مارتین متمایل به قرمزاست. این... ضمیمه »
تصویر های آسمان نمای پلانک، گازهای سرد وابرهای اسرارآمیز را نشان می دهد.
تصویر-1 این تصویر آسمان نما توزیع گاز منوکسیدکربن (   co ) رانشان می دهد. یک مولکول توسط ستاره شناسان استفاده شده تا ابرهای مولکولی در آسمان دنبال شوند همان طور که توسط پلاک دیده می شود. ... ضمیمه »
عملکرد سفینه فضایی مجدداً حل شد
این تصویر هنری از کاوشگر کنجکاو آزمایشگاه علمی مریخ ناسا ،یک رباط همراه برای بررسی و تحقیق در مورد وجود زندگی میکروبیولوژیکی در گذشته و حال در مریخ می باشد. گزارش پایه از ماموریت آزمایشگاهی علمی مریخ... ضمیمه »
برگزاری 2سالانه باشگاه نجوم درسوم اسفند ماه سال جاری
 مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با اعلام این خبر به تشریح برنامه ریزی ها در خصوص برگزاری این مراسم ویژه پرداخت و  برنامه های ارائه شده در این مراسم را شامل دو سخنرانی علمی با موضوعات خورشید د... ضمیمه »
سفینه گودارد ناسا به مرکز پرواز کرد
کپلر ناسا  اعلام کرد11 منظومه سیاره ای ،میزبان 26 سیاره است.   منظومه سیاره ای کپلر:تصویر هنریسیستم چند گانه سیاره کشف شده توسط ماموریت کپلر ناسا را نشان می دهد. مدار منظومه سیاره ای کپ... ضمیمه »
دوم دسامبر 2011 نوشته امیل بالدوین(Astronomy Now) ضمیمه »
یک سحابی وسیع, ابط الجوزا را در بر می گیرد
     تصویر: تصویر مادون قرمز بسیار عالی از آرایش وسیعی که از ستاره بسیار بزرگ ابط الجوزا ساطع شده است. حلقه سیاه مرکز, جلوی دیدن نورانی ترین بخش ستاره را می گیرد که در نتیجه نمی تو... ضمیمه »
ابر زمین پر از بخار اسپیتزر
این تصویر هنری زمین را با سیاره به شدت گداخته 55 کنکری ایی مقایسه می کند. 12 اکتبر 2011 نوشته انیلی بالدوین(اکنون ستاره شناسی) ضمیمه »
نشست علمی  بهمن ماه باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار گردید
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران نشست علمی باشگاه نجوم را برگزار نمود: ضمیمه »
گزارش عملکرد ماموریت علمی مریخ:روش و مسیر عالی ، تطبیق و اصلاح به تعویق افتاده
کنجکاو:کاوشگر بعدی مریخ ضمیمه »
اولین سیاره "زمین کوچک" به دور ستاره ای خورشید مانند کشف شد
21 دسامبر 2011 نوشته امیلی بالدوین ضمیمه »
گزارش پایگاه ماموریت کاسینی
مهندسین ماموریت کاسینی ناسا در حال بررسی تشخیصی آزمایشی قسمتی از سیستم رادیویی از سفینه هستند که سیگنالهای آن در طول عبور از مسیر زمین در اواخر دسامبر دیده نشده اند.این سفینهدر ارتاط با زمین بوده است ... ضمیمه »
سفینه فضایی بزرگترین مانورش را کامل کرد
تصویر هنری سمت چپ آزمایشگاه سفینه فضایی را در طول سفرش از زمین به مریخ و تصویر سمت راست ،ماموریت کاوشگر کنجکاو ،که در حال فعالیت بعد از فرود آمدن به مریخ است. گزارش عملکرد ماموریت سفینه فضایی آزمایش... ضمیمه »
کاوشگرمریخ ناسا رگه هایی از مواد معدنی رسوب شده در آب را پیدا کرد
پاسادنا- کالیفرنیا: کاوشگر تحقیق مریخ ناسا، فرصت، رگه های براقی از مواد معدنی را پیدا کرده است که ظاهراً سنگ گچ رسوب کرده در آب می باشد. آنالیز این رگه به تقویت درک تاریخچۀ محیطهای مرطوب بر روی مریخ ک... ضمیمه »
خداحافظ جستجوگر رسی
این هم یک کنایه برای شما:در این هفته، در طول یکی از جلسات انجمن ستاره شناسی آمریکا، محققین یک سیاه چاله سحرآمیز ملقب به H1743-322را توصیف کردند که در سال 2009 دو حباب مواد به شدت داغ را به بیرون پرت ک... ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3