معرفی کتاب

نجوم دینامیکی

نجوم دینامیکی یکی دیگر از کتاب‌های آموزشی در زمینه علم نجوم است. این كتاب در گذشته در بیش از دویست كالج و دانشگاه ایالات متحده امریكا و سایر كشورها تدریس شده و یكی از مهم‌ترین منابع برای آشنایی با نجوم و مفاهیم اصلی آن به زبانی ساده است. این کتاب یكی از منابع المپیاد نجوم نیز به‌شمار می‌رود.کتاب نجوم دینامیکی شامل 18 فصل درباره مباحث نجومی است که برای مطالعه آن لازم نیست از قبل اطلاعات خاصی داشته باشد. .مفاهیم این کتاب بنابر تجربه‌های روزمره و در صورت لزوم با كمك اندكی اطلاعات ریاضی بیان شده است .
فصل‌های آموزشی در این کتاب به موضوعات مختلفی مانند تاریخچه اخترشناسی و روش‌های آن، زمین و سایر سیارات، ماه و خورشید، سیارک‌ها، دنباله‌دارها و شهاب‌سنگ‌ها، زندگی ستارگان و انوع آن‌ها، کهکشان راه شیری، کیهان‌شناسی و حیات فرازمینی می‌پردازد .
همچنین برای کمک به فهم بیشتر افرادِ علاقه‌مند برای تجسم برخی حرکت‌های نسبتا پیچیده اجرام سماوی در کیهان، نوعی تصویربرداری خاص در حاشیه صفحه‌های این کتاب ارائه شده است که با ورق زدن سریع صفحات کتاب، این تصاویر، متحرک به نظر می‌رسند. در ویراست جدید این کتاب بخش‌های زیادی از آن بازنویسی و ویرایش شده است .
نجوم دینامیكی یكی از محبوب‌ترین كتاب‌های نجومی رایج در میان علاقه‌مندان فارسی‌زبان به زیبایی‌های آسمان شب است .
  

نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.