معرفی کتاب

جهان کوانتومی نوین

کتاب جهان کواتتومی نوین، این شاخه شکوهمند از دانش پیشرفته و مدرن را به زمانی ساده و با نمونه‌ها و مثال‌های روشن و فهم‌پذیر برای همگان توضیح داده است. کتاب شامل تصویرها و نمودارهایی است که به درک هر چه بهتر خواننده یاری می‌رساند.خواننده با خواندن این کتاب بر پی آمدهای ژرف و شگرف مکانیک کوانتومی بر زندگی روزانه مردمان آگاه خواهد شد.
این کتاب از 13 فصل، موج‌ها در برابر ذرات، هایز نبرک و ناپابرجایی، شرودینگر و موج‌های ماده، اتم‌ها و هسته‌ها، تونل زدن کوانتومی، پاولی و عنصرها همکاری کوانتومی و ابر شاره‌ها، پرش‌های کوانتومی، مهندس کوانتومی، مرگ ستاره، دستورهای فاینمن، فوتون‌های کم زور و چسب پرزور و فیزیک کوانتومی و داستان علمی تشکیل شده است.
*پدیده ها و قوانین کوانتومی را خیلی ساده توضیح داده ، به طوریکه کسانی که از فیزیک نوین حتی اگه چیزی هم ندانند قابل فهم است.
*به طور تقریبا کامل به موضوعات مختلف پرداخته شده است.
*در کتاب روابط ریاضی مشاهده میشود که به نظر من در کنار توضیحات می تواند بهترین مورد باشد.
*درون کتاب پر از شکل های مصور وتصاویر واقعی از موضوعات مختلف و دانشمندان عرصه ی کوانتوم دیده میشودکه کتاب رو از حالت خشکی مطالب بیرون می آورد و این بسیار عالی می باشد.
*فصلهای کتاب بسیار خوب تنظیم شده و به همراه هر فصل ، کاربردهای علمی و عملی مربوط به آن بخش گفته شده که این مورد هم از نقاط مثبت کتاب تلقی می شود. 

نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.