Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

13

ویژه برنامه هفته جهانی فضا با محوریت اکتشاف در فضا

ویژه برنامه هفته جهانی فضا با محوریت اکتشاف در فضا

عصر چهارشنبه 15مهر ماه سال 94، ویژه برنامه هفته جهانی فضا ، در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، ویژه برنامه ای به مناسبت هفته جهانی هوافضا با هدف آشنایی شهروندان با اکتشافات انجام شده در فضا و مسايل مرتبط با دانش فضايي کشور، روز چهارشنبه 15مهر ماه سال جاری از ساعت 16 الی20 در تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار خواهد شد.

با انتخاب شعاراکتشاف برای هفته جهانی فضا درسال ۲۰۱۵ ،یکیاز موضوعات سخنرانی برنامه به این شعار اختصاص دارد و کوروش رکنی(کارشناس سازمان فضایی ایران) سخنرانی خود را با موضوع«نجوم، اکتشافات فضایی و فعالیتهای ایران در فضا» به علاقه مندان ارائه خواهد داد.

سخنرانِ دیگرِ برنامه پروفسور نعمت الله ریاضی(فیزیکدان و کیهان شناس)، سخنرانیِ خود را باموضوع«نجوم در فضا»  به حضارارائه خواهد داد.

رصدآسمان شب، اجرای موسیقی زنده، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز به نفرات برتر از دیگربرنامه های همایش علمی هفته جهانی فضا می باشد.

از زمان اعلام بیانیه سازمان ملل در سال ۱۹۹۹ که روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر برابر با ۱۲ تا ۱۸ مهر را«هفته جهانی فضا» اعلام کرد، این هفته به بزرگ‌ترین رویداد فضایی عمومی در دنیا تبدیل شده است.

بنابراین مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران هرسال یکی از این روزها را جشن می گیرد و امسال 15 مهررا به عنوان روز جهانی فضا اعلام کرده است.این برنامه در سطح عمومی برگزار خواهد شد و امید است با حضور موثر عموم مردم و مؤسسات مرتبط با حوزه علوم فضایی، شاهد اجرای برنامه ای پربار و باشکوه بوده و گام مهمی در راستای ترویج دانش فضایی در میان دانش آموزان، دانشجویان و عموم مردم برداریم.

شایان ذکر است علاقه‌مندان میتوانند جهت حضور در این برنامه به نشانی میدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی(عرفات)-شماره ی22-مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه فرمایند. 

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (3399)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 2605
  • ویژه برنامه هفته جهانی فضا با محوریت اکتشاف در فضا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3