Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

07

کمانی در آسمان

کمانی در آسمان

طبق تصاویر فضاپیمای کاسینی، حلقه های کیوان، کمان زیبایی را بر فراز این سیاره به تصویر کشیده است.

این تصویر از بخش رو به خورشید حلقه های زحل، در فاصله 17 درجه گرفته شده است. و با استفاده از دوربین میدان باز فضاپیمای کاسینی که از فیلترهایی که به طول موج های نزدیک فرو سرخ با کانن 705نانومتر، در تاریخ 15 ژوئن 2013 گرفته شده است.

همچنین از فاصله حدوداً 1.1 میلیون کیلومتری از زحل گرفته شده است. مقیاس این تصویر 60 کیلومتر به ازای هر پیکسل است.

ماموریت کاسینی-هویجن ناسا، با آژانس فضایی اروپا و آزانس فضایی ایتالیا به صورت مشارکتی در حال اجراست. آزمایشگاه پیشرانه جت واقع در موسسه تکنولوژی کالیفرنیا در پاسادینا هدایت این ماموریت را به عهده دارد. مدارگرد کاسینی و دو دوربین نصب شده بر روی این فضاپیما توسط آزمایشگاه پیشرانه جت طراحی، تولید و نصب شده است. مرکز اداره پروسه عکس برداری در موسسه علوم فضایی در بولدر، کولو واقع است.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1783)
کد خبر: 2221
  • کمانی در آسمان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3