Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

10

سفر به ايستگاه فضايي

سفر به ايستگاه فضايي

انجمن هوافضاي دانشگاه علوم تحقيقات تهران در روز جهانی نجوم که 30 فروردین ماه در مرکز علوم وستاره شناسی تهران برگزار شد در غرفه خود دوستداران علوم فضايي را با عمليات ايستگاه فضایی و ماموريت‌هاي آن آشنا كرد.

به اظهار کارشناس غرفه هوافضای دانشگاه علوم تحقيقات تهران: « علاوه بر ايستگاه فضايي، اطلاعاتي درباره ناوگان شاتل‌ها، ماهواره‌ها، رشته هوافضا، هواپيماهاي بدون سرنشين، گلايدرها وماهواره‌هاي قوطي نوشابه‌اي يا « Cansat » در اختيار مخاطبان و بازديدكنندگان جشنواره روز جهانی نجوم قرارگرفت. البته برنامه‌ريزي شده بود تا اولين جشنواره موشك‌هاي كاغذي‌ نیز برگزارشود، اما به دليل شرايط متغير جوي مجبور به لغو آن شديم. »

گفتنی است خيلي‌هانام ايستگاه فضايي را بارها شنيده‌اند اما از جزييات عمليات و كاركرد آن اطلاع زيادي نداشتند.

تعداد امتیازات: (23) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2236)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 2044
  • سفر به ايستگاه فضايي

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3