Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

(آرشیو ماه شهریور 1391)

ششمین همايش انرژي خورشيدي در  مركز علوم و ستاره‌شناسي تهران
انرژی خورشیدی عنوان برنامه ای است که روزچهارشنبه28شهریور ماه سال جاری در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود. ضمیمه »
افزایش ساعت کاری مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران ساعات جدید کار خود را از 25 شهریور ماه اعلام کرد ضمیمه »
جشنواره عصر خلاق به کار خود پایان می دهد
اين جشنواره كه براي اولين‌بار در كشور برگزار شده است، شهروندان را با رازهاي كشف و پرورش استعدادهاي نوين از طريق تفكر و بازي‌هاي خلاقانه آشنا نمودو علاقه‌مندان را به تفكر وادار کرد. ضمیمه »
هابل یک ابر نو اختر را در NGC5806 یافت
نوردهی های که در این تصویر ترکیب شده اند اوایل 2005 به منظور کمک به مکان یابی ابر نواختری که در 2004 منفجر شد انجام شدند ضمیمه »
سفر فضايي يك جفت كهكشان عجيب با یکدیگر
در اين تصوير كه توسط تلسكوپ فضايي هابل ناسا گرفته شده است اين دو كهكشان متقاوت با هم در فضا حركت مي كنند. اين جفت كهكشان را به اصطلاح آرپ 116 مي نامند. ضمیمه »
جشنواره عصر خلاق براي شهروندان
مركز علوم و ستاره‌شناسي تهران برگزار مي‌كند ضمیمه »
تلسکوپ وایز(WISE) ناسا، میلیون ها سیاه چاله را مشخص کرد.
پویش گر میدان باز ناسا و یا همان وابز، با بررسی های مادون قرمز تمامی آسمان میلیون ها کاندید اختر نما را مشخص کرد ضمیمه »
ماده، انرژی، فضا و زمان تحت شرایط غیر عادی و متغیر کیهان چگونه رفتار می کنند؟
طرز کار کیهان چگونه است؟ ضمیمه »
این نمودار سیارات به تازگی ثبت شده در حال گذر به رنگ سبز نشان می دهد ضمیمه »
فضاپیما طلوع(Dawn) ناسا برای حرکت به سمت سیاره کوتوله آماده می شود
این تصویر از فضاپیما طلوع ناسا و سیارک بزرگ وستا یک تصویر خیالیست. طلوع در تاریخ 15 جولای 2011 به وستا رسید و آماده است تا در چهارم سپتامبر 2012 حرکت خود را از سر بگیرد. ضمیمه »
نیل آرمسترانگ 1930-2012
آرمسترانگ در مدول ماه عقاب بر روی سطح ماه. 20 ژولای 1969. ضمیمه »
این نمودار سیارات به تازگی ثبت شده در حال گذر به رنگ سبز نشان می دهد و همینطور هم نامزد های سیاره های تائید نشده را به رنگ بنفش نشان می دهد. منظومه ها به صورت افقی بر اساس افزایش شماره کپلر و مقصد KOI... ضمیمه »
کاوشگر بهرام حرکت خود در منطقۀ بِرَد بِری را آغاز نمود
نخستین رد پاهای کنجکاوی بر روی بهرام ضمیمه »
یک فوران زیبای خورشیدی پس از چندین سال
در هجوم یک سری از فوران های هاله خورشیدی (CME) در 30 مرداد 1391 اتفاق افتاد،  این هاله پیازی شکل خیلی شبیه یک لامپ دارد. این هاله دارای لایه خارجی نازک و یک هسته پر نور و روشن در مرکزش است. CMEها... ضمیمه »
کنجکاو بازو خود را می گشاید
کاوشگر مریخ کنجکاو ناسا بازو رباتیک خود را برای نخستین بار در تاریخ 30 مرداد ماه در مریخ گشود و از سیستم هدایتش استفاده کرد. ضمیمه »
ابزار لیزر کاوشکر کنجکاوی اولین صخرۀ بهرام را مورد هدف قرار داد
نخستین صخرۀ هدف قرار گرفته شده بر روی بهرام ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3