Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

(آرشیو ماه خرداد 1391)

معرفی استاد احمد دالکی (پدر نجوم آماتوری ایران)
بنیانگذار مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و همچنین آسمان نمای تهران مربوط به سازمان جغرافیایی  ضمیمه »
هر دو هفته، یک مسابقه اینترنتی و نجومی
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران سایت اطلاع رسانی این مرکز برای ایجاد آگاهی و افزایش دانش نجومی شهروندان، هر دوهفته یکبار مسابقه ی علمی – اینترنتی خود را با موضوعاتی چون نجوم ،... ضمیمه »
تلسکوپ هابل یک اخگر نورانی در اطراف کهکشان مارپیچی شناسایی نمود
این تصویر توسط تلسکوپ فضایی هابل ناسا/ای اس آ گرفته شده که تصویر باجزییات بازوهای مارپیچی بر روی یک طرف از کهکشان M99 را نشان می دهد.  M99 با طرح مارپیچ بزرگ و بازوهای مارپیچی کاملاً واضح و بزرگ ... ضمیمه »
سیاره زهره قدم زنان  از مقابل خورشید گذر کرد
اوج گذر، ساعت هشت و شش دقیقه صبح در تهران ضمیمه »
شروع ثبت نام ترم تابستان91
ثبت نام ترم تابستان دوره های آموزشی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران آغاز شد ضمیمه »
چهارمين همايش انرژي خورشيدي در  مركز علوم و ستاره‌شناسي تهران
با آفتاب همسايه شو  ضمیمه »
غروب جمعه 12خرداد ماه، بار دیگر آسمان جلوه ی دیگری از زیباییهای خود را نمایان میکند، این بار سیاره ناهید و تیر با فاصله زاویه ای 26/. درجه در نزدیک ترین فاصله ممکن از یکدیگر قرار می گیرند. شامگاه 12 ... ضمیمه »
نوزدهمین نشست علمی باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با موضوع گذر زهره برگزار شد
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم  و ستاره شناسی تهران در این برنامه که روز چهار شنبه سوم خرداد ماه سال جاری با حضور جمعی از علاقه مندان به علم ستاره شناسی برگزار شد، پدیده گذر زهره در نشست علمی دان... ضمیمه »
آخرین گذر قرن در آسمان تهران رصد می شود
آسمان تهران چهارشنبه – 17خرداد ماه-  شاهد عبور ناهید از مقابل خورشیداست و امکان رصد آن براي علاقمندان فراهم شده است.  به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران  این گذر ... ضمیمه »
آشنایی با اهله ماه با نرم افزار pipo
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران کارگاه آموزشی یک روزه جهت رده های سنی 7 تا13 سال با استفاده از نرم افزار  Pipo را  برگزار نمود. ضمیمه »
عبور ناهید از مقابل خورشید
آخرین گذر قرن عبور ناهید از مقابل خورشید ملاقات بعد، 105 سال دیگر ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3