Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

(آرشیو ماه اردیبهشت 1391)

نشست علمی باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران نشست علمی باشگاه نجوم را برگزار می نماید ضمیمه »
علاقه مندان به نجوم می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی و برای بهبود فعالیت های رصدی خود از تلسکوپ شکستی استفاده کنند. ضمیمه »
ماه شگفت‌انگيز‌ترين جرم آسماني
رصد ماه به راحتي با چشم غيرمسلح و از هر جايي انجام مي شود ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران قطب فعاليت‌هاي علمي و نجومي شهرتهران و بهانه ای برای ساخت رصدخانه ملی در ایران می باشد
ميهمان ويژه جشنواره هفته نجوم مرکز علوم « استاد دالكي » پدر علم نجوم آماتوري ايران با اشاره ای به سفر خود به آريزونا گفت: مرکز علوم و ستاره شناسی تهران اولين مركز علمي شهرتهران در شميران ا... ضمیمه »
پرواز خيالي با هواپيماي بدون سرنشين
غرفه کارگاه هوافضا مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در نمايشگاه جشنواره هفته جهانی نجوم از سایر غرفه های آموزشی فعال ترظاهر شد  ضمیمه »
بخش آموزش مرکز علوم و ستاره شناسی تهران کارگاههای آموزشی یک روزه برپا کرد
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در کنار برپایی غرفه های نجومی برای اولین بار در جشن روز جهانی نجوم کارگاههای آموزشی یک روزه  به صورت رایگان برای عموم مردم برگزار کرد. این غرفه ها شامل: غرفه نجوم ک... ضمیمه »
جشنواره هفته جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حضور 22 غرفه برگزار شد
جشنواره امسال روز نجوم مانند گذشته در محوطه مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حضور 22 غرفه علمی-نجومی برگزار شد و خيلي زود علاقه‌مندان به دانش نجوم و آسمان را از مناطق مختلف شهر و محله‌هاي شم... ضمیمه »
مراسم هفته جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار گردید
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران به مناسبت هفته جهانی نجوم و با هدف ترویج علم نجوم وستاره شناسی بین عموم شهروندان جشنواره ای را روز پنج شنبه 14 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار نمود. این برنامه از ساعت 14 ا... ضمیمه »
     واشینگتون- ستاره شناسان شواهد محکمی از یک سیاه چاله عظیم در حال خرد کردن یک ستاره که بیش از حد به آن نزدیک شده بود جمع کرده اند.      سیاه چاله های عظیم که بین... ضمیمه »
روز شمار فرود کاوشگر بهرام کنجکاو ناسا
کنجکاو، کاوشگر بزرگی که در این تصویر ساختگی بهرام مشخص است لحظه‌ای که کاوشگر کنجکاو ناسا بر روی سطح فرود می‌آید را نشان می‌دهد. در ساعتp.m. PDT 10:31، 27 آوریل (p.m. EDT01:31)، آزمایشگ... ضمیمه »
قلب تاریک برخورد کیهانی
کهکشان جالب قنطورس در اشعه های مادون قرمز دور برد و ایکس ضمیمه »
هابل به داخل یک ابر ستاره ای نگاهی می اندازد
ستاره های درخشانی که درون چیزی مه مانند در آسمان شب می درخشند جزئی از دسته بندی ستاره ها در یکی از بزرگترین منطقه های تولد ستارگان که تا کنون شناخته شده است از ابر ماژلانی بزرگ(LMC) است. یک کهکشان کوچ... ضمیمه »
کاسینی با موفقیت بر فراز انسلادوس(یکی از قمر زحل) پرواز می کند
این تصویر توسط فضاپیما کاسینی ناسا در 14 آوریل 2012 گرفته شده است. دوربین به سمت انسلادوس از فاصله 120808 کیلومتری  عکس گرفته شده است. این تصویر توسط فضاپیما کاسینی ناسا در 14 آوریل 2012 گرف... ضمیمه »
ثبت نام ترم بهار دوره های آموزشی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران آغاز شد ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در جشن روز جهانی نجوم رصدخانه زعفرانیه شرکت داشت
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه سال جاری در جشن روز جهانی نجوم رصد خانه زعفرانیه شرکت داشت. این برنامه از ساعت 14 آغاز و تا ساعت 22 ادامه داشت. برگزاری رصد خورشید، برگزاری رص... ضمیمه »
برنامه های مرکز در روز جهانی نجوم
برنامه های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در روز جهانی نجوم مراسم روز و هفته جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود. ضمیمه »
کار گروهی IBEX و  TWINS یک طوفان خورشیدی را رصد می کنند
در 5 آوریل 2010، خورشید یک جریان با سرعت دو میلیون مایل در ساعت از ذرات باردار را به سمت میدان مغناطیسی نامرئی دور زمین که مغناطیس سپهر نام دارد پرتاب کرد. با تعامل بین ذرات و میدان مغناطیسی، جریان مو... ضمیمه »
هرشل در حول ستاره نزدیکمان یک دنباله دار را رصد می کند
تصویر مادون قرمز از حلقه گرد و غباری فومالهاوت که توسط رصدخانه فضایی هرشل گرفته شده است.      رصدخانه فضایی هرشل کمربند گرد و غباری دور ستاره نزدیکمان، فومالهاوت رصد می کند. دانشم... ضمیمه »
شهردار منطقه به اتفاق هیئت همراه از مرکز علوم و ستاره شناسی تهران بازدید کردند
جناب آقای یزدانی شهردار محترم منطقه به همراه ی قائم مقام ایشان و آقایان جلالی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و آشتیانی قائم مقام معاون اجتماعی، صبح روز شنبه دوم اردیبهشت ماه سال جاری از تمامی بخشها... ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3