Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

(آرشیو ماه دی 1390)

سفینه فضایی بزرگترین مانورش را کامل کرد
تصویر هنری سمت چپ آزمایشگاه سفینه فضایی را در طول سفرش از زمین به مریخ و تصویر سمت راست ،ماموریت کاوشگر کنجکاو ،که در حال فعالیت بعد از فرود آمدن به مریخ است. ضمیمه »
کاوشگرمریخ ناسا رگه هایی از مواد معدنی رسوب شده در آب را پیدا کرد
پاسادنا- کالیفرنیا: کاوشگر تحقیق مریخ ناسا، فرصت، رگه های براقی از مواد معدنی را پیدا کرده است که ظاهراً سنگ گچ رسوب کرده در آب می باشد. آنالیز این رگه به تقویت درک تاریخچۀ محیطهای مرطوب بر روی مریخ ک... ضمیمه »
اسناد ویدئویی، سفر سه ساله کاوشگر ناسا در مریخ
نزدیک شدن به دهانه اندور(Endeavour) سول  2680      این عکس که از دوربین هدایتگر کاوشگر محقق ناسا، آپورتونیتی بدست آمده، نشانگر نمای روبه رو در یک روز قبل از اینکه کاوشگر به ل... ضمیمه »
کاوشگر فرصت مریخ ناسا شروع به مطالعه دهانه مارتین نمود
مطالعه مقدماتی کاوشگر فرصت مریخ ناسا در موقعییت جدیدش ،ترکیبات متفاوتی در سطح مریخ را نسبت به آنچه روبات درهفت سال و نیم سیاحت اکتشافیش بدست آورده بود ، نشان داد. کاوشگر فرصت سه هفته پیش در لبه دهانه... ضمیمه »
ناسا جایزه بهترین نرم افزار سال را اهدا می کند
عکس برداری AEGIS از مریخ ضمیمه »
چشمان تیز سوبارو، نشانه های سیارات غیر قابل مشاهده را تائید می کند
خم حلقه به وجود آمده از ستاره اچ آر 4796 ای احتمالا نتیجه یک یا چند سیاره دوار است که در حد فاصل حلقه, ذرات غبارش را به دنبال می کشد ضمیمه »
ضربان سیگنالی اشاره برکوچکترین سیاه چاله دارد
بر خلاف ضربان قلب انسان ،ضربان قلب یک سیاه چاله یک راز است.مشاهدات اخیرپیشنهاد کرد که لنگر گاه جهان، حداقل دو سیاه چاله با سیگنالهایی مشابه آنچه توسط الکتروکاردیوگرام اندازه گیری می شود،می باشد.علاوه ... ضمیمه »
پناهگاه گریلی محل کار زمستانی کاوشگرمریخ است
کاوشگرتحقیق مریخ ناسا، فرصت، دوربین هدایت شوندۀ خود رابرای گرفتن این عکس از نمای رو به شمال پناهگاه گریلی جاییکه این کاوشگر در طول پنجمین زمستان مریخی خود در آن کار می کند، استفاده نمود. این عکس تک... ضمیمه »
هسته صورتی سحابی امگا
دانش روزانه، 4 ژانویه 2012- یک تصویر جدید گرفته شده توسط تلسکوپ عظیم "ایی اس او" از سحابی امگا که یکی از دقیق تین تصاویریست که تا به حال از زمین گرفته شده است. این تصویر نمایانگر نواحی مرکزی معروف پرو... ضمیمه »
سال بزرگ کپلر
سال 2011 برای کپلر با کشفیات مهمی همراه بود. سال 2012 امیدبخش سالی با تحولات بیشتر است.  1 ژانویه 2012 سال بزرگ یعنی همین، سال 2011و با وعده نتایج مهیج تر در امسال برای گروه اعزامی ناسا به عنو... ضمیمه »
مانور حرکت مستقیم برای تاریخ 11 ژانویه به ثبت رسید
     این تصور یک هنرمند از فضاپیما آزمایشگاه علوم مریخ ناسا در حین دوره گردشش بین مراحل پرتاب و فرود نهایی بر سطح مریخ است گزارش وضعیت ماموریت      پاسادینا-... ضمیمه »
غول با چهار دنباله: کهکشان راه شیری، کهکشان همسایه کوتوله اش را می بلعد
علوم روزانه کهکشان راه شیری ، کهکشان کوتوله همسایه اش را می بلعد و شواهد آ ن در آسمان پراکنده شده است. یک تیم فضانوردی اخیرا کشف کرد دو جماعت از ستارگان در نیمکره جنوبی کهکشانی کوتوله های صورت فلکی ق... ضمیمه »
بافت محل فرود کنجکاو در دهانه کارتر، مشخص شده با بیضی
این نمای اریب و رو به جنوب از دهانه کارتر نشان دهنده محل فرود و برآمدگی صخره های پوشیده شده ای که آزمایشگاه علوم مریخ بازرسی می کند است. محل فرود در منطقه نرم،‌در جلوی تپه است(با یک بیضی نشان گذا... ضمیمه »
فضا پیمای GRAIL- A تا ماه، 24 ساعت فاصله دارد
با استفاده از تکنیک تشکیل – پروازی دقیق فضا پیمای GRAIL دو گانه میدان گرانشی ماه را همانطور که در این تصویر ساختگی نشان داده شده است ، نقشه برداری خواهد کرد. در ساعت p.m PST2:01 ،فضا پیمای GRAI... ضمیمه »
اولین سفینه GRAIL  ناسا وارد مدار ماه شد
تصویری ازماموریت GRAIL اولین سفینه از دو سفینه فضایی جهت مطالعه ماه،با جزییات بی نظیر وارد مدار قمری شد. بازیابی گرانش ناسا و آزمایشگاه داخلی(GRAIL)-سفینه فضایی برنامه اش را با موفقیت به اتمام رساند... ضمیمه »
فضاپیما دوقلو گریل ناسا بار دیگر به مدار ماه می پیوندد
     تصور هنرمند از گریل-ب در حال انجام عملیات شروع گردش به دور ماه. پاسادینا-کالیفرنیا. لحظه ای که دو فضاپیمای بازیابی جاذبه و آزمایشگاه داخلی ناسا احتراق موتور را طبق برنامه تک... ضمیمه »
ناسا اولین سیارات هم اندازه زمین در ماورای منظومه شمسی کشف نمود
این نمودار(نقشه )تصویر هنری از اولین سیاره های کشف شده هم اندازه زمین بدور ستاره ای شبیه خورشید در سیستم خورشیدی ما می باشد.(زمین و زهره) کپلر ناسا اولین سیارات هم اندازه زمین در مداری ستاره ای مشابه... ضمیمه »
همایش علمی با موضوع انرژی خورشیدی در سالن کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار شد
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم وستاره شناسی تهران این برنامه 11 دیماه سال جاری از ساعت  16:30 با ارائه اخبار مرتبط با حوزه انرژی خورشیدی آغاز شد. سخنرانی اول در مورد آبگرمکن خورشیدی ، انواع استان... ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران به نقل از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از برگزاری سخنرانی علمی خبر داد. عنـوان  این سخنرانی Full waveform Inversion and Reverse Time Migration   باسخنـران... ضمیمه »
ناسا میزبان تله کنفرانس پژوهشهای الحاق مدار ماه می باشد
GRAIL فضا پیمای دوتایی را وارد مدارهای دوگانه ی اطراف ماه می برد تا میدان گرانشی آن را با جزئیات  بی سابقه اندازه گیری کند. پادسنا- کالیفرنیا: ناسا در ساعت 11a.m PST(2 p.m EST) روز چهارشنبه ،28... ضمیمه »
صفحه 1 از 2اولین   قبلی   [1]  2  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.ir

Asset 1 Asset 2 Asset 3