Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

محققان جزئیات چگونگی فرو بردن یک ستاره توسط یک سیاهچاله دور را توضیح دادند.
دردو مطالعه ای که در تاریخ 25 آگوست در مجله طبیعت (nature) به چاپ رسیدند بینش جدیدی نسبت به حادثه کیهانی که در آن اشعه های ایکس ای که از اواخر ماه مارس به زمین می تابد بدست می آید. ماهواره تندروی ناسا... ضمیمه »
حضور مرکز علوم وستاره شناسی تهران در نمایشگاه یادیارمهربان از 17 آبان ماه
مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران برای دومین بار در نمایشگاه یادیارمهربان (واقع در بوستان گفتگو) حضور میابد. دز این برنامه که از هفده آبان ماه آغاز و به مدت شش روز ادامه دارد، رصدروز و شب و اجرام سماوی ... ضمیمه »
نمرات پایان ترم تابستان 1390
نجوم مقدماتی1 نجوم مقدماتی2 کیهان شناسی2  بخش آموزش مرکز علوم و ستاره شناسی تهران ضمیمه »
ماموریت ناسا برای مطالعه ماه از سطح تا هسته، به هوا پرتاب شد.
فضا پیمای (GRAL) در ساعت   a.m9:08َ روز شنبه 10 سپتامبر از کیپ کاناورال فلوریدا به هوا بر خاست تا ماه را با جزئیات بی سابقه ای مورد مطالعه قرار دهد. طبق برنامه فضا پیمای GRAIL-A شب سال نوری... ضمیمه »
 تلسکوپ هابل فیلم های بی سابقه ای از نمای جت های فراصوت از ستاره های جوان بدست آورد
فیلم های جدید که از سال ها تصویر برداری تلسکوپ فضایی هابل بدست آمده جزئیات جدیدی در مورد فرایند تولید ستاره ای فراهم آورده است ضمیمه »
در مرکز کهکشان مارپیچی 3393NGC سیاهچاله هایی قرار دارند. از آنجایی که این دو سیاهچاله 490سال نوری از هم فا صله دارنداینطور به نظر می رسد که آنها بقایای ترکیب دو کهکشان با جرم های متفاوت باشند که میلیو... ضمیمه »
دنباله دار LEVY P/2006.T1
این دنباله دار توسط دیوید راوی در اکتبر 2006 در آریزونا کشف شد ضمیمه »
ماموریت خردمند (wise) ناسا سردترین گروه ستاره ها را کشف نمود.
دانشمندان با استفاده از داده های کاوشگر (wise) فرو سرخ و گسترده میدان ناسا سردترین گروه اجسام شبه ستاره ای را کشف نموده اند که دمای بدن انسان است. ضمیمه »
تصاویر جدید کاوشگر چشم اندازهایی از فعا لیتهای دهانه ی آتشفشان را نشان می دهد.
کاوشگر فرصت (opportunity) مریخ متعلق به ناسا عکسهای جدیدی از عوارض فریبنده  سطح مریخ که مربوط به یک دهانه آتشفشانی کوچک نزدیک به لبه دهانه بزرگ آتشفشانی فعال می باشد را بدست آورد. ضمیمه »
ماموریت wise ناسا تصاویر جریان های شعله ور خروشان سیاهچاله ای را بدست آورد.
ستاره شناسان با استفاده از کاوشگر wise ناسا اطلاعات کمیابی از شعله کشیدن سیاهچاله ای را بدست آوردند و جزئیات جدیدی در مورد اشیای قدرتمند و جریان های مشتعل آنها را آشکار ساختند. دانشمندان این جریان ها ... ضمیمه »
زمان ثبت نام دوره های آموزشی پاییز و زمستان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران تمدید شد.
ثبت نام دوره های آموزشی این مرکز در رشته های نجوم مقدماتی(1و2)، نجوم کودکان(1،2،3و.... )، کیهان شناسی، نجوم رصدی، کارگاه هوافضا، کارگاه خلاقیت، کارگاه رباتیک و ... تا پایان آذرماه 90 تمدید شد. لازم ... ضمیمه »
راه اندازی سایت جدید مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
سایت جدید مرکز علوم و ستاره شناسی تهران رسما راه اندازی شد ضمیمه »
صفحه 58 از 58اولین   قبلی   49  50  51  52  53  54  55  56  57  [58]  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3