Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

هر دو هفته، یک مسابقه اینترنتی و نجومی
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران سایت اطلاع رسانی این مرکز برای ایجاد آگاهی و افزایش دانش نجومی شهروندان، هر دوهفته یکبار مسابقه ی علمی – اینترنتی خود را با موضوعاتی چون نجوم ،... ضمیمه »
تلسکوپ هابل یک اخگر نورانی در اطراف کهکشان مارپیچی شناسایی نمود
این تصویر توسط تلسکوپ فضایی هابل ناسا/ای اس آ گرفته شده که تصویر باجزییات بازوهای مارپیچی بر روی یک طرف از کهکشان M99 را نشان می دهد.  M99 با طرح مارپیچ بزرگ و بازوهای مارپیچی کاملاً واضح و بزرگ ... ضمیمه »
سیاره زهره قدم زنان  از مقابل خورشید گذر کرد
اوج گذر، ساعت هشت و شش دقیقه صبح در تهران ضمیمه »
شروع ثبت نام ترم تابستان91
ثبت نام ترم تابستان دوره های آموزشی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران آغاز شد ضمیمه »
چهارمين همايش انرژي خورشيدي در  مركز علوم و ستاره‌شناسي تهران
با آفتاب همسايه شو  ضمیمه »
غروب جمعه 12خرداد ماه، بار دیگر آسمان جلوه ی دیگری از زیباییهای خود را نمایان میکند، این بار سیاره ناهید و تیر با فاصله زاویه ای 26/. درجه در نزدیک ترین فاصله ممکن از یکدیگر قرار می گیرند. شامگاه 12 ... ضمیمه »
نوزدهمین نشست علمی باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با موضوع گذر زهره برگزار شد
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم  و ستاره شناسی تهران در این برنامه که روز چهار شنبه سوم خرداد ماه سال جاری با حضور جمعی از علاقه مندان به علم ستاره شناسی برگزار شد، پدیده گذر زهره در نشست علمی دان... ضمیمه »
آخرین گذر قرن در آسمان تهران رصد می شود
آسمان تهران چهارشنبه – 17خرداد ماه-  شاهد عبور ناهید از مقابل خورشیداست و امکان رصد آن براي علاقمندان فراهم شده است.  به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران  این گذر ... ضمیمه »
آشنایی با اهله ماه با نرم افزار pipo
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران کارگاه آموزشی یک روزه جهت رده های سنی 7 تا13 سال با استفاده از نرم افزار  Pipo را  برگزار نمود. ضمیمه »
عبور ناهید از مقابل خورشید
آخرین گذر قرن عبور ناهید از مقابل خورشید ملاقات بعد، 105 سال دیگر ضمیمه »
نشست علمی باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران نشست علمی باشگاه نجوم را برگزار می نماید ضمیمه »
علاقه مندان به نجوم می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی و برای بهبود فعالیت های رصدی خود از تلسکوپ شکستی استفاده کنند. ضمیمه »
ماه شگفت‌انگيز‌ترين جرم آسماني
رصد ماه به راحتي با چشم غيرمسلح و از هر جايي انجام مي شود ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران قطب فعاليت‌هاي علمي و نجومي شهرتهران و بهانه ای برای ساخت رصدخانه ملی در ایران می باشد
ميهمان ويژه جشنواره هفته نجوم مرکز علوم « استاد دالكي » پدر علم نجوم آماتوري ايران با اشاره ای به سفر خود به آريزونا گفت: مرکز علوم و ستاره شناسی تهران اولين مركز علمي شهرتهران در شميران ا... ضمیمه »
پرواز خيالي با هواپيماي بدون سرنشين
غرفه کارگاه هوافضا مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در نمايشگاه جشنواره هفته جهانی نجوم از سایر غرفه های آموزشی فعال ترظاهر شد  ضمیمه »
بخش آموزش مرکز علوم و ستاره شناسی تهران کارگاههای آموزشی یک روزه برپا کرد
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در کنار برپایی غرفه های نجومی برای اولین بار در جشن روز جهانی نجوم کارگاههای آموزشی یک روزه  به صورت رایگان برای عموم مردم برگزار کرد. این غرفه ها شامل: غرفه نجوم ک... ضمیمه »
جشنواره هفته جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حضور 22 غرفه برگزار شد
جشنواره امسال روز نجوم مانند گذشته در محوطه مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حضور 22 غرفه علمی-نجومی برگزار شد و خيلي زود علاقه‌مندان به دانش نجوم و آسمان را از مناطق مختلف شهر و محله‌هاي شم... ضمیمه »
مراسم هفته جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار گردید
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران به مناسبت هفته جهانی نجوم و با هدف ترویج علم نجوم وستاره شناسی بین عموم شهروندان جشنواره ای را روز پنج شنبه 14 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار نمود. این برنامه از ساعت 14 ا... ضمیمه »
     واشینگتون- ستاره شناسان شواهد محکمی از یک سیاه چاله عظیم در حال خرد کردن یک ستاره که بیش از حد به آن نزدیک شده بود جمع کرده اند.      سیاه چاله های عظیم که بین... ضمیمه »
روز شمار فرود کاوشگر بهرام کنجکاو ناسا
کنجکاو، کاوشگر بزرگی که در این تصویر ساختگی بهرام مشخص است لحظه‌ای که کاوشگر کنجکاو ناسا بر روی سطح فرود می‌آید را نشان می‌دهد. در ساعتp.m. PDT 10:31، 27 آوریل (p.m. EDT01:31)، آزمایشگ... ضمیمه »
صفحه 46 از 52اولین   قبلی   41  42  43  44  45  [46]  47  48  49  50  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3