Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

کاسینی با موفقیت بر فراز انسلادوس(یکی از قمر زحل) پرواز می کند
این تصویر توسط فضاپیما کاسینی ناسا در 14 آوریل 2012 گرفته شده است. دوربین به سمت انسلادوس از فاصله 120808 کیلومتری  عکس گرفته شده است. این تصویر توسط فضاپیما کاسینی ناسا در 14 آوریل 2012 گرف... ضمیمه »
ثبت نام ترم بهار دوره های آموزشی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران آغاز شد ضمیمه »
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در جشن روز جهانی نجوم رصدخانه زعفرانیه شرکت داشت
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه سال جاری در جشن روز جهانی نجوم رصد خانه زعفرانیه شرکت داشت. این برنامه از ساعت 14 آغاز و تا ساعت 22 ادامه داشت. برگزاری رصد خورشید، برگزاری رص... ضمیمه »
برنامه های مرکز در روز جهانی نجوم
برنامه های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در روز جهانی نجوم مراسم روز و هفته جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود. ضمیمه »
کار گروهی IBEX و  TWINS یک طوفان خورشیدی را رصد می کنند
در 5 آوریل 2010، خورشید یک جریان با سرعت دو میلیون مایل در ساعت از ذرات باردار را به سمت میدان مغناطیسی نامرئی دور زمین که مغناطیس سپهر نام دارد پرتاب کرد. با تعامل بین ذرات و میدان مغناطیسی، جریان مو... ضمیمه »
هرشل در حول ستاره نزدیکمان یک دنباله دار را رصد می کند
تصویر مادون قرمز از حلقه گرد و غباری فومالهاوت که توسط رصدخانه فضایی هرشل گرفته شده است.      رصدخانه فضایی هرشل کمربند گرد و غباری دور ستاره نزدیکمان، فومالهاوت رصد می کند. دانشم... ضمیمه »
شهردار منطقه به اتفاق هیئت همراه از مرکز علوم و ستاره شناسی تهران بازدید کردند
جناب آقای یزدانی شهردار محترم منطقه به همراه ی قائم مقام ایشان و آقایان جلالی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و آشتیانی قائم مقام معاون اجتماعی، صبح روز شنبه دوم اردیبهشت ماه سال جاری از تمامی بخشها... ضمیمه »
هابل مسیر(messier) 70 را واضح و روشن می بیند
 در این تصویر، تلسکوپ فضایی هابل NASA/ESA تصویری از درخشندگی مرکز فشرده سحابی کروی میسر 70 ارائه داده است. مراکز همیشه در سحابی های کروی فشرده هستند. چرا که گرانش متقابل، هزاران ستاره را در یک من... ضمیمه »
فراخوان هفته جهانی نجوم
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران جهت برگزاری روز جهانی نجوم فراخوان داد ضمیمه »
قلب تاریک برخورد کیهانی
کهکشان جالب قنطورس در اشعه های مادون قرمز دور برد و ایکس مشاهدات جدید دیدی که از "قنطورس" که احتمالاً  از برخورد دو کهکشان قدیمی تر پدید آمده است داریم را استحکام بخشیده است. ویژگی های ساخت... ضمیمه »
مواظب آن سنگ ها باشید
باند فرودگاه شاتل کندی از بیشتر باندهای تجاری بلندتر و پهن تر است. 15000 فوت طول که 1000 فوت آن آسفالت شده و 300 فوت پهنا با 50 متر شانه آسفالت دارد موج بخار در حول پروژه فرود آور مورفیس در حالی که... ضمیمه »
قمرهای یخی از دید کاسینی
تصویر اول: ضمیمه »
نامه هایی به زمین نوشته ی فضانورد دن پتیت
به دنبال رد پای ستارگان ضمیمه »
"پردازش مقدماتی (Field Processing ) و کنترل کیفی داده‌های ژئوفیزیک هوائی مغناطیس‌سنجی و رادیومتری" زمان: 19-23 فروردین 1391، ساعت: 14-18 برگزار کننده: انجمن ژئوفيزيك ايران و شرکت... ضمیمه »
شفق شمالی یکی از وقایع شگفت انگیز با درخشندگی سبزو قرمزوبا نور سوسوزن  خواب آور در میان آسمان شب قابل رویت است. برای مدت طولانی ای تماشاگران آسمان می گفتندکه این بزرگ ترین نمایش بر روی زمین می با... ضمیمه »
آپولو16 : جوان بر روی ماه واقعاً چه معنایی دارد؟
توضیح شکل: منطقۀ کنارۀ جنوب شرقی دهانۀ اشعۀ شمال که توسط فضانورد آپولوی 16 جان بانگ وچارلی دوک مورد تحقیق قرار گرفت در یک تصویر جدید با ارتفاع کم نشان داده شد. این منطقه نشان داده شده 300 متر پهنا دار... ضمیمه »
طوفان ژئومغناطیسی تعدیل یافته در زمین
طوفانهای ژئومغناطیسی در زمین ودرحال حاضردرآهنگG2 (معتدل) در مقیاس G1 تاG5 می باشند. این ناشی از فوران  جرم از هالۀ خورشید است که در ساعت EST P.m 1در روز10 مارس2012 شروع شد که در ارتباط با دو شرار... ضمیمه »
تغییر مدیریت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
مدیر جدید مرکز علوم و ستاره شناسی تهران معرفی شد ضمیمه »
کاسینی مقادیری از هوای تازه را بر روی دیون آشکار نمود
این منظره نقص های زمین ساخت ودهانه هارا برروی دیون مشخص می کند، یک جهان یخی که بدون شک فعالیت زمین شناسی تجربه شده  ای از زمان شکل گیری اش داشته است. فضا پیمای کاسینی ناسا یونهای مولکولی اکسیژن ... ضمیمه »
رونمایی از ماکت فضانورد در همایش باشگاه انرژی خورشیدی
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران درسومین همایش باشگاه انرژی خورشیدی از ماکت فضانورد رونمایی کرد ضمیمه »
صفحه 46 از 51اولین   قبلی   41  42  43  44  45  [46]  47  48  49  50  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3