Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

14

ویژه برنامه هفته جهانی فضا با شعار فضا جهان را متحد می کند

ویژه برنامه هفته جهانی فضا با شعار فضا جهان را متحد می کند
ویژه برنامه هفته جهانی فضا، عصر چهارشنبه 18مهر ماه 97، در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود.
 مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، با اشاره به شعار هفته جهانی فضا « فضا جهان را متحد می کند » برنامه‌های خود را در هفته‌ی جهانی فضا به مناسبت آغاز این هفته از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه اعلام کرد.
هفته‌ی جهانی فضا یک رویداد بین‌المللی است که در اغلب کشورهای جهان مراسمی برای بزرگداشت این هفته برگزار می‌شود. این رویداد هفتگی توسط سازمان ملل متحد به بهانه‌ی پرتاب اولین ماهواره‌ی ساخت دست بشر(اسپوتنیک یک) در ۴ اکتبر سال ۱۹۵۷ و امضای پیمان فضایی ماورای جو در ۱۰اُم اکتبر ۱۹۶۷ در تقویم جهانی جای گرفته است. نام‌گذاری این رویداد بزرگ و شعار هفته جهانی فضا توسط مجمع عمومی سازمان ملل انجام شده است.
 به همین مناسبت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران همچون سالهای گذشته ویژه برنامه ای را روز چهارشنبه 18 مهرماه 97 از ساعت 16:30 الی 21 با حضور اساتید و علاقه مندان علم فضا در تالار کهکشان برگزار می کند.
مهندس کوروش رکنی(رییس گروه نجوم و اکتشافات فضایی سازمان فضایی ایران) سخنرانی خود را با موضوع«سازمان فضایی ایران و اتحاد جهانی» برای علاقه مندان بیان می کند.
دومین سخنرانی با موضوع «سفر به عطارد بابپی کلمبو» توسط مهندس محمدرضا رضایی(روزنامه نگار فناوری فضایی )به حضارارائه می شود.
 پس از سخنرانیها، دانش آموزان مهارت افزا هوافضا برنامه ای را با عنوان (ایده تا محصول) برای علاقه مندان اجرا می کنند.
 رصدآسمان شب، اجرای گنبد بادی آسمان نما، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز به نفرات برتر از دیگربرنامه های این همایش علمی در هفته جهانی فضا  است .
این برنامه در سطح عمومی و به صورت رایگان برگزار می شود.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (185)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3189
  • ویژه برنامه هفته جهانی فضا با شعار فضا جهان را متحد می کند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3