Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

دانستنی های علم

آونگ فیزیکی 2
ضمیمه »
آونگ کاتر بر اساس تعریف، آونگ ساده یا آونگ ریاضی، آونگی است که از یک ذره جرم m و یک نخ به جرم ناچیز به طول L درست شده است.   شکل(1) جابجایی است.            ... ضمیمه »
اثر توزیع جرم در حرکت اجسام چگونه است؟
توجه دارید که جلوگیری از دوران یک چرخش در حال چرخش دشوار است. کسی که برای متوقف کردن پره های در حال دوران یک پنکه خاموش هم از انگشتان دست استفاده نمی کند. واقعیت این است که اجسام  در حال دوران، ... ضمیمه »
منظور از حرکت پرتابی در صفحه شیبدار چیست؟
یک نمونه ای از حرکت با شتاب ثابت حرکت پرتابی در صفحه قائم است. در این نوع حرکت یک پرتاب در صفحه قائم مسیر خمیده ای را طی می کند. در بررسی حرکت پرتابه ها معمولاً از مقاومت هوا چشمپوشی می شود.به شکل-1 ت... ضمیمه »
خطر اجرام آسماني
زمين دائما توسط شهاب سنگ ها، خرده سياره ها و ستاره هاي دنباله دار تهديد مي شود. تا اين اواخر قبل از برخورد يك جسم فضايي با زمين هيچ اطلاعي از آن نداشتيم- ولي شيوه هاي جديد كاوشهاي فضايي كه با استفاده ... ضمیمه »
سقوط آزاد به حرکت اجسامی گفته می شود که فقط در اثر نیروی گرانش حرکت می کنند. به منظور بررسی حرکت سقوط آزاد باید سعی کنیم غیر از نیروی گرانش زمین تمام نیروهای موثر بر جسم در حال سقوط را حذف کنیم. در ضم... ضمیمه »
صفحه 3 از 3اولین   قبلی   1  2  [3]  بعدی   آخرین   
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3